Ara

Balık Çorbası Tarifi

Balık Çorbası Tarifi, Balık Çorbası Nasıl Yapılır? balık tüketimi yönünden oldukça gerekli bir tariftir. Balık çorbası nasıl yapılır diye merak eden kişilere tarifi verilmiştir. En kısa sürede denemeniz ümidi ile malzemeleri ve yapılışını veriyoruz.

Balık Çorbası Nasıl Yapılır?


Çok ilginç diyebileceğimiz çorba tarifleri arasında yer alan balık çorbası, içine konan sebze ve içine katılan sosu ile oldukça güzel ve farklı bir tat. Besleyici değeri oldukça yüksek…  Balığı çok fazla tüketmeyen kişiler için denenmesi gerekli diye düşünüyoruz. Balık çorbası tarifi, yapımı çok zor olmamakla birlikte, balık tüketimi yönünden oldukça gerekli bir tariftir. Balık çorbası nasıl yapılır diye merak eden kişilere tarifi verilmiştir. En kısa sürede denemeniz ümidi ile malzemeleri ve yapılışını veriyoruz.

Malzemeler:

1 deniz levreği
6 bardak su
2 tane soğan
1 tane patates
1 tane havuç
1 miktar maydanoz
2 adet sarımsak
Tuz, karabiber
4 kaşık zeytinyağı
2 kaşık un
1 limonun suyu
2 yumurta sarısı

Balık Çorbası Yapılışı:


Çorba için hazırlanan tencerenin içine su konur ve kaynatılır. İçine temizlenip yıkanan balık konur. Yanına bir tane kabuğu soyulmuş soğan ilave edilir. Haşlanıncaya kadar kaynatılır. Haşlanan balık ve soğan kevgirle süzülür. Ayrıca balık suyu süzgeçten geçirilir. Havuç, patates, 1 soğan ve sarımsak soyulur ve küp küp doğranır. Maydanoz kıyılarak ilave edilir. Ayrı bir tarafta haşladığımız balığın kılçıkları ve derisi ayıklanır. Didiklenerek minik parçalara bölünür. Az önce haşlanan balık suyunun içerisine havuç, patates ve soğan konur. Bu malzemelerin yumuşaması sağlanıncaya kadar işlem devam edilir. Haşlanan sebzelerin üzerine kenarda ayırdığımız unu su ile ezerek karıştıralım. Sebzelerin üzerine ilave edelim. Kenarda didiklenen balık eti ve maydanozu da ekledikten sonra çorbanın koyulaşması için beklenilir. Diğer yandan hazırlanan bu çorbadan bir su bardağı ayıralım. İçine yumurtanın sarısı ve yarım limon suyu kattıktan sonra çırpalım. Daha sonra hızlı bir şekilde karıştırarak çorbaya ilave edelim. Hızlı bir şekilde karıştırmaya devam ederek, 10 dakika kadar daha kaynatılmasını sağlayalım. Son işlem olarak kalan limon suyu, karabiber ve tuz ile zeytinyağını ilave edelim. Böylece hazır olan balık çorba tarifimiz sunuma hazırdır. Şifa olsun.

Çorba Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler