Ara

Cağ Kebabı Tarifi

Cağ Kebabı Tarifi,Cağ Kebabı Nasıl Yapılır? Ev için pişirilmesi çok kolay olmayan bu yemek ile harika sunumlar yapabilirsiniz. Şimdi hep beraber cağ kebabı nasıl yapılır öğrenmek için tarifimize göz atalım.

Cağ Kebabı Nasıl Yapılır?


Cağ kebabı tarifi Erzurum’a özeldir. Evde de bu kebabı pişirmeyi istiyorsanız o zaman biraz kararlı olmanız gerekmektedir. Gerekli malzemeleri edinerek cağ kebabı tarifini deneyebilirsiniz. Ev için pişirilmesi çok kolay olmayan bu yemek ile harika sunumlar yapabilirsiniz. Şimdi hep beraber cağ kebabı nasıl yapılır öğrenmek için tarifimize göz atalım.

Malzemeler:

1 adet yağsız ve sinirsiz kuzu budu
1 soğan
Yoğurt
Lavaş ekmeği
4 domates
Yeşilbiber
Tuz, karabiber


Cağ Kebabı Yapılışı:


Cağ kebabı tarifimizi hazırlamaya etimizden başlayalım. Bu tarifte etin en az 1 gün boyunca terbiyede bekletilmesi gerekmektedir. Yani yemek karar verdiğiniz an hazırlanamaz. Programınızı ve günlük menülerinizi yaparken bu ayrıntıya dikkat etmeniz gerekmektedir. Kuzu budunu hafif dondurduktan sonra parmak kalınlığından parçalar kesin. Yoğurt, tuz, karabiber ve doğranmış soğan ile hazırlanan terbiyede etlerinizi tam olarak 24 saat bekletin. Sürenin sonunda cağ kebabı için hazırlanan özel şişlere etleri takarak yan olarak çevirerek pişirin. Pişen kısımları döner mantığında ince halde keserek yeniden şişe alın ve yanına pişmiş domates ve biber ilavesi ile servis edin. Lavaş ekmeğine serilerek yenecek olan bu kebap oldukça özel bir tat olacaktır. Dileyenler kebabı tatlandırmak için etin üzerine kimyon serpebilirler. Kimyon kebap ile yakışan bir baharattır ve hazım açısından da oldukça yararlıdır. Bu yemek ile özellikle çocuklarınızın gönlünü fethedebilirsiniz. Afiyet olsun.

Kebap Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler