Ara

Limon Kremalı Krep Tarifi

Limon Kremalı Krep Tarifi, Limon Kremalı Krep Nasıl Yapılır? Limon kremalı krep nasıl yapılır sorularına yanıt arayanlar ekşi ve tatlıyı bir arada sevenler olmaktadır. Krep tarifi içerisinde limonun yanı sıra pudra şekeri de yer alıyor.

Limon Kremalı Krep Nasıl Yapılır?


Limon kremalı krep nasıl yapılır sorularına yanıt arayanlar ekşi ve tatlıyı bir arada sevenler olmaktadır. Krep tarifi içerisinde limonun yanı sıra pudra şekeri de yer alıyor. Son derece lezzetli olan bu tarif ile günlerinizde misafirlerinizi ağırlayabilirsiniz.

Malzemeler:

Süt ( 1 su bardapı )
Un ( 6 büyük kaşık )
Tuz şeker ( 1 büyük kaşık )
Yumurta ( 4 tane )
Margarin ( 40 gram kadar )
Beyaz peynir ( 250 gram taze )
Limon kabuğu rendesi ( 3 büyük kaşık )
Limon suyu ( 3 büyük kaşık )
Budra şekeri ( 4 büyük kaşık )
Vanilya 1 paket
Kremşanti ve tuz
 

Limon Kremalı Krep Yapılışı:


Limonlu kremalı krep tarifi için sütünüzü şeker, tuz ve un ile karıştırmalısınız. Bu karışım ile krep hamurlarını yapmış olacaksınız. Yaklaşık olarak 8 adet krep oluşmaktadır. Tavada eritilen yağ ile kreplerinizi pişirebilirsiniz. Önlü arkalı olacak şekilde kreplerin pişirilmesi önemlidir. Taze olacak şekilde de peynir ile diğer karışımı ele almalısınız. Peynirin içine limon kabuğu rendesini katmalısınız. Pudra şekeri ile 1 paket vanilyayı da ekleyiniz. Bu karışım krepe ayrı bir koku da vermekte ve iştah açmaktadır. Başka bir kapta ise kremşantinizi yapmalısınız. Limonlu kremalı krep tarifi adına kremşanti ile limonlu karışımı birleştirmelisiniz. Burada dikkatli olmalı ve kremşantinin sönmemesi adına küçük hareketlerle karıştırmalısınız. Son olarak da krep hamuru içine yaptığınız bu karışımı koyunuz. Bolca eklemeniz gerekecektir. Kremanın birazı dışarıda kalacak şekilde şekil verebilirsiniz. Bu şekilde kremanın üzerine biraz limon kabuğu serpebilirsiniz. Görüntü kadar lezzeti de oldukça güzeldir. Afiyet olsun.

Krep Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler