Ara

Çikolata Soslu Kek Tarifi

Çikolata Soslu Kek Tarifi, Çikolata Soslu Kek Nasıl Yapılır? Leziz bir tarif arayanlar için çikolata soslu kek tarifi çok yerinde bir karar. Çikolatalı kek nasıl yapılır bilmek istiyorsanız aşağıda yazılı olan tarifi okuyabilirsiniz.

Çikolata Soslu Kek Nasıl Yapılır?


Kek tarifleri içerisinde bol çikolatalı ve leziz bir tarif arayanlar için çikolata soslu kek tarifi çok yerinde bir karar. Çikolatalı kek nasıl yapılır bilmek istiyorsanız aşağıda yazılı olan tarifi okuyabilirsiniz.

Hamuru İçin Gerekli Malzemeler:

3 su bardağı un,
4 tane yumurta,
Vanilya (1 paket),
1 su bardağı sıvı yağ,
Kabartma Tozu (1 paket),
1 su bardağı süt,
Kakao (1 paket),
1 su bardağı toz şeker.

Kekini Islatmak İçin Gerekli Olan Malzemeler:

2 kahve fincanı sıvı yağ,
Kakao (1 paket),
2 kahve fincanı toz şeker,
1,5 su bardağı süt.

Üzeri İçin Gerekli Olan Malzemeler:

Antep Fıstığı,
Çikolatalı Sos (1 paket),
Süt.


Çikolata Soslu Kek Yapılışı:


4 tane yumurtamızı alıyoruz. Ardından uygun bir kap bulup, içinde yumurtaları kırıyoruz. 1 su bardağı toz şekerimizi yumurtamızın üzerine ilave ediyoruz. Kalan malzemeleri de ekleyip, köpükler olana kadar çırpıyoruz. Kabartma tozumuzu en son koyup, çok çırparsak kekimizin fazla kabarmasını önlemiş oluruz.
Yağlanmış olan tepsimizi alıp, üzerine çırpılmış olan malzemelerimizi döküyoruz. Isıtılmış fırınımızı 180 derece ayarlayıp, yaklaşık 35 dakika pişiriyoruz. Kek pişerken, tencerenin içinde sosumuzu hazırlayıp, kaynayınca ocaktan alıyoruz. Pişen kekimizi soğutuyoruz. Ardından sosun çok sıcak olmamasına dikkat edip, servis ediyoruz.
Verdiğin parti için hazırlamış olduğun çikolata soslu kek tarifi arkadaşlarınıza ikram etmek üzere hazır. Ellerinize sağlık.

Kek Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler