Ara

Arnavut Ciğeri Tarifi

Arnavut Ciğeri Tarifi, Arnavut Ciğeri Nasıl Yapılır? Arnavut ciğeri tarifini merak edenler için işte Arnavut ciğeri nasıl yapılır tarifi. Öncelikle ciğerleri küçük küçük doğruyoruz ve şöyle bir sudan geçirerek kenara süzülmeye bırakıyoruz.

Arnavut Ciğeri Tarifi Nasıl Yapılır?


Ciğer tarifleri oldukça lezzetli ve sağlıklı olan yemeklerdendir. Özellikle ciğerin, kan yaptığı ve vücuda iyi gelen bir sakatat olduğu bilinmekte. Arnavut ciğeri tarifi farklı usullerde yapılabileceği gibi hem sıcak, hem soğuk hem de meze olarak tüketebileceğiniz klasik olan tarifini vereceğiz şimdi sizlere. Arnavut ciğeri tarifini merak edenler için işte Arnavut ciğeri nasıl yapılır tarifi…

Malzemeler:

Yarım kg kuzu ciğer
1 adet kuru soğan
Tuz, karabiber, kimyon
1 avuç kadar un
Pul biber
Sıvıyağ
Maydanoz

Arnavut Ciğeri Yapılışı:


Öncelikle ciğerleri küçük küçük doğruyoruz ve şöyle bir sudan geçirerek kenara süzülmeye bırakıyoruz. Sonra yayvan bir kabın üzerinde unlamaya başlıyoruz ciğerlerimizi. Öte yandan 1 bardağa yakın sıvı yağı kızdırıyoruz derince ve yayvanca bir yapışmaz tavada. (yağınız az olursa ciğerler lezzetsiz ve kuru olacaktır ayrıca da yapışacaktır tavaya) Unladığımız ciğerleri tavamıza alıyoruz ve her tarafları kızarıncaya dek kaşıkla çevire çevire nar gibi oluncaya dek kızartıyoruz ama kurutmuyoruz. Kızartırken arada tadarak yumuşadığını anladığınızda, hemen süzgeçli kaşık yardımıyla havlu kağıt üzerine çıkarın ciğerleri.  Kızartma işlemi bittiğinde ciğerlerin yatağını yapmaya başlıyoruz. Soğanımızı yarım ay şeklinde ince ince kesiyoruz. Aynı şekilde maydanozlarımızı da yıkıyoruz ve saplarından ayırarak ince ince kıyıyoruz. Sonra soğanı ve maydanozu karıştırıyoruz ve yayvan olan kayık tabakta bu malzemeden bir yatak hazırlıyoruz ciğerlerimize. Öte yandan ciğerlerimizin üzerine 1er fiske tuz, karabiber, pul biber, sumak ve kimyon ekiyoruz. İyice karıştırdığımız ciğerlerimizi az önce hazırladığımız yatağın üzerine seriyoruz ve afiyetle tüketiyoruz. İşte sizlere mükemmel bir Arnavut ciğeri tarifi.

Et Yemekleri Tarifi

Yeni Tarifler Popüler Tarifler