Ara

Değiş Tokuş Kurabiyesi Tarifi

Değiş Tokuş Kurabiyesi Tarifi, Değiş Tokuş Kurabiyesi Nasıl Yapılır? Değiş tokuş kurabiyesi nasıl yapılır anlatımına dikkat ederek ilerleyebilir ve ikram edebilirsiniz. Sıcak olarak da misafirlerinizin beğenisine sunabilirsiniz.

Değiş Tokuş Kurabiyesi Nasıl Yapılır?


Bu kurabiye için şekilli ve kakao vanilya karışımı tarifler karşınıza çıkacaktır. Kurabiye tarifinin yanı sıra şekli de son derece önemlidir. İç içe geçen kurabiye görüntüsüne sahip olmasından dolayı sunumu da hoş olacaktır.

Malzemeler:

Margarin ( yumuşak 250 gram )
Pudra şekeri ( 1 su bardağı )
Yumurta ( 3 adet sadece sarısı )
Vanilya ( 1 paket )
Kakao ( 3 yemek kaşığı )
Un ( 4 -5 su bardağı )
 

Değiş Tokuş Kurabiyesi Yapılışı:


Değiş tokuş kurabiyesi tarifi için un içerisinde malzemeleri ilave etmelisiniz. Yumuşak olacak şekilde margarin eklemelisiniz. Yumurtanın sarısına, pudra şekerine ve vanilyaya da burada yer vermelisiniz. Tümünü belirlenen ölçülere göre ele alarak yoğurmaya başlayabilirsiniz. Hamurun ikiye ayrılması gerekiyor. Böylelikle yarısını kakaolu yarısını da sadece olarak ele alacaksınız. Kakao katmak adına hamurun bir parçasını alarak yoğurma işlemine yer veriniz. Merdana yardımı ile yoğurduğunuz hamuru açmaya başlayın. Açma işlemi sonrasında da şekli adına tırtıllı bir kalıba ihtiyacınız olacaktır. Bu kalıbı hamura bastırınız ve parçaları oluşturunuz. Değiş tokuş kurabiyesi tarifi için hamurun ortasını da küçük kalıplar ile ele almalısınız. Küçüklü ve büyük olan bu parçaları iç içe geçirerek tepsiye diziniz. Tepsinin yağlanmış olması gerekiyor. Ya da yağlı kağıt üzerine dizebilirsiniz. Isıtılmış fırın içerisinde pişmeye bırakın. Piştiğini ise kurabiyelerin renginden anlayabilirsiniz. Üstünün hafif pembeleşmesi halinde fırından çıkarabilirsiniz. Değiş tokuş kurabiyesi nasıl yapılır anlatımına dikkat ederek ilerleyebilir ve ikram edebilirsiniz. Sıcak olarak da misafirlerinizin beğenisine sunabilirsiniz. Afiyet olsun.

Kurabiye - Bisküvi Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler