Ara

Meyveli Fındıklı Çörek Tarifi

Meyveli Fındıklı Çörek Tarifi, Meyveli Fındıklı Çörek Nasıl Yapılır? Özellikle yaz meyvelerinden hazırlandığı zaman meyveli fındıklı çörek tarifinin lezzetine doyulmuyor. Meyveli fındıklı çörek nasıl yapılır diye soracak olursanız, vereceğimiz tarifi kesinlikle yapmalısınız.

Meyveli Fındıklı Çörek Nasıl Yapılır?


Çörek tarifleri, özellikle meyveli oldukları zaman lezzetlerine doyum olmuyor. Özellikle yaz meyvelerinden hazırlandığı zaman meyveli fındıklı çörek tarifinin lezzetine doyulmuyor. Meyveli fındıklı çörek nasıl yapılır diye soracak olursanız, vereceğimiz tarifi kesinlikle yapmalısınız.

Meyveli Fındıklı Çörek İçin Malzemeler:

1 fincan süt
2 kaşık sıvıyağ
100 gr kadar margarin
2 kaşık kuru üzüm
1 bardak dövülmüş fındık içi
Bir tatlı kaşığı yaş maya
Marmelat ve şeker
2 bardak un


Meyveli Fındıklı Çöreğin Yapılışı:


Çöreğimizi yapacağımız kabın içine ilk önce unu koyarız. Daha sonra yarım çay bardağı kadar ılık suyun içerisine mayayı katarak ezilmesini sağlıyoruz. Ezilen maya kabardıktan sonra 2 kaşık sıvıyağ ve 100 gr kadar margarin ile birlikte yoğururuz. Hamurun özlenmesi için çok güzel yoğrulması gerekir. Hamur hazır olduktan sonra üzerini örteriz ve daha sonra yaklaşık1-2 saat kadar bekletiriz. Dinlendirdikten sonra hamuru ikiye böleriz. Parçaları ayrı ayrı merdane ile açarız. Üzerine nasıl bir marmelat istiyorsak onu sürebiliriz. Dövdüğümüz fındıkları marmelatın üzerine serperiz. Bunun üzerine de 2 kaşık kuru üzümü serpeledikten sonra hamuru rulo yaparız. 2 santim kadar kalınlıkta keserek toz şeker serperiz. Fırınımızı önceden 180 derece olarak ayarlarız. Isınan fırının içerisine attığımız hamurumuz pembeleşince alırız. Meyveli fındıklı çörek tarifi yapılıp piştikten sonra servise hazırdır. Hepimize afiyet olsun.

Çörek Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler