Ara

Bonbon Tatlısı Tarifi

Bonbon Tatlısı Tarifi, Bonbon tatlısı nasıl yapılır sorusuna cevap istenirse aşağıdaki tarif en güzel bonbon tatlısını yapmanız için gereken her türlü bilgiyi içermektedir.

Bonbon Tatlısı Nasıl Yapılır?


Tatlı tarifi yapılırken çok dikkatli olmak gerekmektedir. Çünkü tatlılarda püf noktalar bulunmaktadır ki bunlar atlandığı anda tatlı eksik olacaktır. bu püf noktalar tatlının lezzeti ile birlikte görünüşünü de etkileyen bilgilerdir. Kesinlikle bonbon tatlısında da püf noktalar bulunmaktadır. Eğer bu püf noktaları dikkate alırsanız mükemmel bir tatlı yapabilirsiniz. Süsleme yapılırken topların sıcak olmasına dikkat edilmesi bu püf noktalardan birisidir. Bunun yanında bonbon tatlısı nasıl yapılır sorusuna cevap istenirse aşağıdaki tarif en güzel bonbon tatlısını yapmanız için gereken her türlü bilgiyi içermektedir.

Malzemeler:

2 yumurta
1 paket margarin
1 avuç ceviz
1 fincan kakao
1 su bardağı pudra şekeri
Yarım kilogramdan fazla bisküvi

Süsleme için:

İki çorba kaşığı çekilmiş halde Şam fıstığı veya fındık veya da Hindistan cevizi


Bonbon Tatlısı Yapılışı:


Bonbon tatlısı tarifi incelenerek bu tatlının yapımına başlandığında ilk önce bisküviler el ile küçük parçalara ayrılır. Bu işlem yapıldıktan sonra margarin, süt, kakao ve pudra şekeri eklenerek hamur kıvamını alana kadar yoğrulur. Ceviz büyüklüğünde parçalara ayırıp yuvarlanıp yuvarlak haline getirilir. Bu işlemler yapıldıktan sonra bonbon tatlısı tarifi gereğince isteğe bağlı olarak bu yuvarlak tatlılar Şam fıstığına, fındığa veya Hindistan cevizine batırılarak etrafı süslenir. Ancak süsleme sırasında yuvarlak topların sıcak olmasına dikkat etmek gerekmektedir. süsleme işi de bittiğinde tatlımız servise hazır hale getirilmiş olmaktadır. Tabaklara konularak servis yapabilirsiniz.

Tatlı Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler