Ara

Düzce Köftesi Tarifi

Düzce Köftesi Tarifi, Düzce Köftesi Nasıl Yapılır? Düzce köftesi tereyağı ile lezzetlenen yemeklerden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle yanında patates püresi ile son derece güzel sunumlardan birisi olmaktadır.

Düzce Köftesi Nasıl Yapılır?


Bu köfte için yağ faktörünün önemli olduğunu göreceksiniz. Düzce köftesi nasıl yapılır adına tereyağı ile lezzetlenen yemeklerden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle yanında patates püresi ile son derece güzel sunumlardan birisi olmaktadır.

Malzemeler:

Dana Kıyma ( Yağsız 500 Gram )
Sıvıyağ ( 1 kahve fincanı )
Tereyapı ( 1 tatlı kaşığı )
Kuru Soğan ( 1 orta boy )
Mısır Unu ( 1 çay bardağı )
1 adet Yumurta
Tuz - Karabiber - Kırmızı Pulbiber
 

Düzce Köftesi Yapılışı:


Normal köfte tarifine göre içerisinde yenibahar ya da nane de katabilirsiniz. Düzce köftesi tarifi için öncelikli olarak kıyma üzerine rendelenmiş soğanları eklemelisiniz. İçerisine bir adet yumurta eklemeli ve baharatları ilave etmelisiniz. Tereyağınızı ve mısır ununu da kullanarak yoğurmaya başlayabilirsiniz. Yoğurma sırasında tüm malzemelerin eşit halede dağılması önem vermelisiniz. Sonrasında da yassı ya da yuvarlak hale getirmeniz gerekecektir. Bu oluşumların ise kızgın yağ içerisinde kızartılması gerekecektir. Sıvıyağı başka bir tavada kızatmalı ve köfteleri atmalısınız. Düzce köftesi tarifi için köftelerin önünü ve arkasını eşit bir şekilde kızartmalısınız. bu kızartma işlemi sonucunda da köftenizi sıcak olarak servise sunabilirsiniz. Sunumunda genel olarak püre ele alınıyor. Patates püresi üzerine sermeniz halinde daha güzel ve lezzetli bir yemek ortaya çıkacaktır. Püre yapımında da sıvıyağ, patates, limon suyu, tuz ve tereyağı ele alınmaktadır. Patateslerin yumuşaması halinde ezmeniz ve üzerine bu malzemeleri eklemeniz gerekiyor. Sonucunda da lezzetli bir sunuma ev sahipliği yapabilirsiniz.

Köfte Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler