Ara

Avcı Usulü Biftek Tarifi

Avcı Usulü Biftek Tarifi, Avcı Usulü Biftek Nasıl Yapılır? Tarifimizi sizlerin de çok beğeneceğini umuyoruz. Avcı usulü biftek tarifi nasıl yapılır merak edenler için buyurun malzemelere göz atalım.

Avcı Usulü Biftek Nasıl Yapılır?


Biftek tarifleri oldukça proteinli yemek tariflerindendir. Öte yandan davet sunumlarının en gözde tariflerinden birisi olabilecek olan avcı usulü biftek tarifini sizlerin de çok beğeneceğini umuyoruz. Avcı usulü biftek tarifi nasıl yapılır merak edenler için buyurun malzemelere göz atalım.

Malzemeler:

6 adet biftek parçası
1 kase dolusu mantar
1 adet kuru soğan
2 adet yeşilbiber
2 adet iri domates
2 kaşık tereyağı
Tuz, karabiber


Avcı Usulü Biftek Yapılışı:


Öncelikle bifteklerimizi ızgara tavada arkalı önlü pişiriyoruz. Diğer bir tencerede ize yağı, küp küp doğradığımız soğanı, soteliyoruz. Sonra ard arda mantarları soteleyip arkasından da küçük doğradığımız biberleri de atıyoruz. Son olaraksa kabuğunu soyarak küp küp doğradığımız domatesleri atıyoruz ve tuz karabiberi de ekleyerek birazda kapağı kapalı olarak bu şekilde pişiriyoruz. Servis edeceğimiz zaman düz ve büyük bir servis tabağı seçerek önce bir dilim biftek alıyoruz ve üzerine de 2 -3 kaşık pişirdiğimiz sostan ilave diyoruz. Beyaz pirinç pilavı ve püre eşliğinde harika gidecek olan bu yemeği davet sunumlarınızda hiç çekinmeden servis edebilirsiniz. Öte yandan püre yerine patates kızartması eşliğinde de servis edebilirsiniz.
Önemli bir not: Etlerinizi pişirmeden önce birkaç gece buzlukta bekletecek olursanız şayet, etleriniz daha dinlenmiş ve yumuşak olacaktır. Diğer yandan sirkede ya da zeytinyağı marinesi sayesinde de etlerinizin yumuşamasını sağlayabilirsiniz. Ek olarak yoğurt da et marinasyonun da kullanılan bir malzemedir. Avcı usulü biftek tarifi bu şekildedir.

Et Yemekleri Tarifi

Yeni Tarifler Popüler Tarifler