Ara

Domatesli Yumurta Tarifi

Domatesli Yumurta Tarifi, Domatesli Yumurta Nasıl Yapılır? Özel yemeklerde birini oluşturmaktadır. Bu oldukça özel ve leziz bir yemek olan domatesli yumurta nasıl yapılır hep beraber bakalım tarife.

Domatesli Yumurta Nasıl Yapılır?


Yumurta tarifleri ile harika yemekler yapılmakta ve ortaya adeta parmaklarınızı yiyeceğiniz yemekler ortaya çıkmaktadır. Yumurtanın domates ile olan harika birleşiminden ortaya çıkan domatesli yumurta tarifi de bu özel yemeklerde birini oluşturmaktadır. Bu oldukça özel ve leziz bir yemek olan domatesli yumurta nasıl yapılır hep beraber bakalım tarife.

Malzemeler:

4 adet Yumurta
½ kg domates
2 kaşık kadar tereyağı (dilerseniz zeytinyağı da kullanabilirsiniz)
1 tane kesme şeker
1 tutam tuz


Domatesli Yumurta Yapılışı:


Yumurta ile domatesin birleşimini hiç bu kadar hoş bir şekilde tatmadığınızı bu tarifi yapıp ortaya çıkan yemeği yedikten sonra anlayacaksınız. Domatesli yumurta tarifimiz için öncelikle yukarıda belirtmiş olduğumuz malzemeleri hazırlıyoruz. Bu özel yemeği yapmaya başlayalım. İşe ilk olarak domatesleri yıkayarak başlıyoruz. Yıkamış olduğumuz domatesleri dilerseniz ince ince halka şeklinde keserek, dilerseniz de rendeleyerek kullanabilirsiniz. Kabuğunu soymak hem görünüm, hem de lezzet açısından avantaj olacaktır. Tavaya kullanacak olduğumuz yağı koyuyoruz ve bu yağı kızartmaya başlıyoruz. Kızarmış olan yağın içerisine domateslerimizi koyuyoruz. Domatesler 10 dakika kadar kavrulduktan sonra üzerine tuzumuzu ve şekerimizi de ekleyerek iyice karıştırıyoruz. Tava içerisine yumurta sayısı kadar küçük çukurlar açıyoruz ve yumurtalarımızı bu çukurların içerisine kırıyoruz. Yumurtaları kırdıktan sonra tavamızın kapağını kapatıyoruz ve pişmeye bırakıyoruz. Kısık ateş üstünde yaklaşık olarak 5-6 dakikalık bir pişirme yeterli olacaktır. Afiyet olsun.

Yumurta Yemekleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler