Ara

Domates Salatası Tarifi

Domates Salatası Tarifi, Sizler de domates salatası nasıl yapılır öğrenmek istiyorsanız, yazımızı okumaya devam etmelisiniz. İşte lezzetli mi lezzetli, yemeklerin yanına yakışacak salata tarifi.

Domates Salatası Nasıl Yapılır?


Şöyle güzel bir yemek hazırladınız diyelim eşinize, dostunuza, çocuklarınıza. Yada evinizde ızgara partisi verdiniz, köftenin tavuğun balığın yanında en güzel salatayı seçmekte zorlanıyorsunuz. Sevdiklerinizin ağzında hem hoş bir tat bırakmak, hem de onların değişik salatalarla içlerini ferahlatmak istiyorsanız domates salatası tarifinı denemelisiniz.  Domates salatası tarifleri yapılışı oldukça kolay, malzemeleri oldukça basit salatalardır. Sizler de domates salatası nasıl yapılır öğrenmek istiyorsanız, yazımızı okumaya devam etmelisiniz. İşte lezzetli mi lezzetli, yemeklerin yanına yakışacak salata tarifi.

Malzemeler:

5 tane domates
2 tane soğan
5-6 sap maydanoz
2 tane yeşil biber
1 tane kırmızı biber
Yarım konserve haşlanmış mısır
1 sap taze soğan
1 adet salatalık
Tuz
Nane
Fesleğen
Nar ekşisi
Sirke
Zeytinyağı

Domates Salatası Yapılışı:


Bu salatanın püf noktalarından biridir, domateslerin yarısı rendelenir, yarısı küp küp kesilir. Bu yüzden önce domateslerden 2’sini alın ve rendeleyin bir tabağa ayırın. Kalan 3 tane domatesi alın ve küp küp doğrayın onları. İki domates türünü de karıştırın. Salatalıklarını da alın ve en ufak nasıl doğrayabiliyorsanız öyle doğrayın salatalıkları. Soğanlar için de aynı şeyi yapın. Soğanların ve salatalıkların olabildiğince küçük olması önemlidir bu durumda. Şimdi taze soğanları ve maydanozları alıp ince ince kıyma zamanı geldi. Taze soğanlar ve maydanozlar ince ince kıyıldıktan sonra onları da karışıma dökün. Biberleri de aynı şekilde doğrayın. En son mısırları, zeytinyağını, sirkeyi, nar ekşisini gezdirin. Baharatınızı ve tuzunuzu da döktüğünüzde salatanız hazır olacaktır.

Salata Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler