Ara

Sosisli Krep Tarifi

Sosisli Krep Tarifi, Sosisli Krep Nasıl Yapılır? Sosisli krep nasıl yapılır adına farklı tariflere de göz atabilirsiniz. Nitekim en basit ve lezzetli olanı salçalı olarak hazırlananıdır.

Sosisli Krep Nasıl Yapılır?


Çocukların da sevdiği sosisli krepler farklı malzemeler ve tarifler üzerinden hazırlanıyor. Bunlar arasında en pratik olanı salçalı olarak hazırlanan krep tarifidir. Kısa sürede sonuç almanız ve özellikle kahvaltı masalarında yer almasını sağlamanız söz konusudur.

Malzemeler:

Krep için:
 
Un ( 2 büyük bardak )
Süt ( 2 büyük bardak )
2 tane yumurta
Sıvı yağ
Kabartma tozu ( yarım paket )
Tuz
 
İçi için:
 
Sosis
Domates Salçası ( 1 yemek kaşığı )
Tereyağı - sıvı yağ
Tuz - Karabiber
 

Sosisli Krep Yapılışı:


Sosisli krep tarifi adına önceliğiniz hamurları yapmak olacaktır. Hamurlar için de süt, yumurta, un ve tuzu ele almalısınız. Tüm bu malzemeleri mikser ile 2 -3 dakika çırpabilirsiniz. Çırpma işlemi topaklanma son bulana kadar yapılmalıdır. Kıvamının ise hafif akışkan olmasına dikkat ediniz. Hazırladığınız bu karışımın tava üzerinde kızartılmasını sağlayın. Bu işlemler adına teflon tava daha yararlı olacaktır. Birkaç damla sıvı yağ ekleyerek kızartmaya yer verebilirsiniz. Tüm hamurları kızartın ve bir kap içerisinde bekletin. Başka bir tavada ise terağını eritin. İçerisine de sosislerini yarım boy olacak şekilde dilimleyin. Birkaç dakika piştikten sonra da domates salçasını ekleyininiz. Sıçraması durumu adına da kısık ateşte ele alınız. Üzerine de de sıvı olması adına biraz sıcak su katabilirsiniz. Tuz ve karabiber ekleyerek pişirmeye devam ediniz. Sosisli krep tarifi için bu karışımı krep hamurları arasına ilave ediniz. Rulo haline getirdikten sonra da sunabilirsiniz. Sosisli krep nasıl yapılır adına farklı tariflere de göz atabilirsiniz. Nitekim en basit ve lezzetli olanı salçalı olarak hazırlananıdır.

Krep Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler