Ara

Baharatlı Pilav Tarifi

Baharatlı Pilav Tarifi, Baharatlı Pilav Nasıl Yapılır? Bu nefis Baharatlı Pilav tarifi sayesinde sofranız yeni bir tat kazanmış olacak. Peki, Baharatlı Pilav nasıl yapılır beraberce göz atalım.

Baharatlı Pilav Nasıl Yapılır?


Pilavın sade ve sıkıcı halinden sıkılmış hanımların mutfaklarında yaratacakları tatlarda asla sınır yoktur. Her aşçının söylediği gibi mutfakta şef sizsiniz. Pilava ekleyeceğiniz en ufak bir dokunuş dahi tadını zirveye ulaştıracak ve bayağılıktan kurtaracaktır. Bu nefis baharatlı pilav tarifi sayesinde sofranız yeni bir tat kazanmış olacak. Peki, Baharatlı Pilav nasıl yapılır beraberce göz atalım.

Malzemeler:

Yarım bardak kuş üzümü
Yarım bardak çamfıstığı
1.5 kahve kaşığı yenibahar
Yarım kilogram pirinç
4 adet kuru soğan
3 kahve kaşığı karabiber
1 kahve kaşığı tarçın
4 adet kuru soğan
1,5 çay bardağı fındık yağı
3 su bardağı su
 

Baharatlı Pilav Yapılışı:


Öncelikle yukarıda verilen ölçü miktarınca sıvıyağ bir tencereye konur. Yağ kızdığında tencereye çam fıstığı atılır ve kavrulur. Fıstıklardan sonra tencereye pirinç atılır. Pirinçleri de bir süre kavurup pembeleştikten sonra kuş üzümlerini ekleyip onları da biraz pişiririz. Üzümler de biraz yumuşadıktan sonra tuzu ve suyu ekleriz. Ardından tencerenin kapağını kapatırız ve malzemelerin hepsinin birbiriyle lezzetlerinin özdeşleşmesini sağlamış oluruz. Kaynayana kadar normal ve kaynadıktan sonra kısık ateşte pişirmeye devam ederiz. 10 dakika daha pişirmeye devam ettikten sonra pilavımızı ocaktan alırız. Yarım saate yakın bir süre dinlendikten sonra pilavımız servis etmeye hazır demektir. Üzerine tuz karabiber yenibahar veya isteğimize bağlı baharatlarla zenginleştirip servis edebiliriz. Ve işte Baharatlı Pilavımız sunuma hazır.

Pilav Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler