Ara

Kuru Fasulyeli Mantı Tarifi

Kuru Fasulyeli Mantı Tarifi, Kuru Fasulyeli Mantı Nasıl Yapılır? Güzel bir şekilde kuru fasulyeli mantı nasıl yapılır ile yola çıkarak, kendi ellerinizle bir tat yakalayabilirsiniz. Yapmak için biraz istek gerekiyor.

Kuru Fasulyeli Mantı Nasıl Yapılır?


Tam bir doyurucu yemek olan kuru fasulyeli mantı tarifi, ev yemekleri arasında yerini almaktadır. Güzel bir şekilde kuru fasulyeli mantı nasıl yapılır ile yola çıkarak, kendi ellerinizle bir tat yakalayabilirsiniz. Yapmak için biraz istek gerekiyor. Ardından güzelce bir fasulyeli mantıyı hazırlayabilirsiniz.

Malzemeler:

Yumurta 1 adet
3 su bardağı un
8 su bardağı tavuk suyu
Karabiber
Tuz
Pulbiber
Haşlanmış kuru fasulye (4 su bardağı)
Tereyeğı (3 çorba kaşığı)
3 diş sarımsak
Yarım su bardağı su ve 3 bardak su


Kuru Fasulyeli Mantı Yapılışı:


İyi bir karışım yapabileceğiniz bir kap hazırlayın. Bu kap içerisine, yumurta, tuz, yarım su bardağı su ve un ekleyip, yoğurmalısınız. Ardından 10 dakika kadar bekleyin ve dinlendirin. Kuru fasulyeleri ise tuz ve karabiber ekledikten sonra robot kullanarak karıştırmalısınız. Hamuru alın ve her birinden büyük parçalar ayırın bunun akabinde aldığınız hamurlar yayacağınız tepsi üzerinde hacmini tutturarak yaymaya başlamalısınız. Hamuru boydan başlayarak enine doğru ufak ufak kareler halinde kesme işlemine başlayın. Her birinin orta alanlarına ise robotta püre halinde gelen fasulyeyi yerleştirmelisiniz. Kareleri bir alanda birleştirin ve kapatın. Sonrasında ise bu hamurları fırına sürmeniz gerekiyor. Yağlanan fırın tepsisi içerisinde bu hamurları 200 derece kızartın. Çıkardıktan sonra kaynamış olan tavuk suyunda haşlamaya devam edin. İsterseniz servis ederken sarımsaklı yoğurdu üzerine güzelce yayabilirsiniz.  En son ise biberi yağda kızartın ve kuru fasulyeli mantının üzerine ekleyin.

Mantı Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler