Ara

Çikolatalı Krep Tarifi

Çikolatalı Krep Tarifi, Çikolatalı krep nasıl yapılır sizlerle paylaşalım. Günün her saati yenilebilen bu krep tarifi için basit malzemelere ihtiyacınız olacaktır.

Çikolatalı Krep Nasıl Yapılır?


Günün her saati yenilebilen bu krep tarifi için basit malzemelere ihtiyacınız olacaktır. Özellikle doğru bir şekilde pişirmeniz halinde çikolata ve farklı malzemelerle birleştirerek misafirlerinizin beğenisine sunabilirsiniz. Çikolatalı krep nasıl yapılır sizlerle paylaşalım;

Malzemeler:

Un ( 1 su bardağı )
Yumurta ( 2 tane )
Süt ( 1 su bardağı )
Su ( yardım bardak )
Çokokrem
Tuz ( yarım çay kaşığı kadar )
Margarin
 

Çikolatalı Krep Yapılışı:


Çikolatalı krep tarifi için uygun malzemeleri ölçüleri ile karıştırmalısınız. Krep yapımında kıvam son derece önemlidir. Aksi durumlarda pişmesi adına sorunlar yaşayabilirsiniz. Bu sebepten dolayı malzemeler adına gerekli ölçülere uymalısınız. Unu, sütü, yumurtaları, tuzu ve suyu geniş bir kaba koymalısınız. Tüm bu malzemelerin birkaç dakika karıştırılması gerekiyor. Özellikle içerisinde topaklar kalmayacak şekilde karıştırmalısınız. Burada mikser ile işlem görmenizde fayda vardır. Hem kıvamı yakalamak hem de yorulmamanız adına daha yararlı olacaktır. Hazırlamış olduğunuz krep hamurunu da pişirmek için hafif yağlı bir tavaya ihtiyacınız olacaktır. Isınan tava içerisine çok az margarin atarak yağlanmasını sağlayabilirsiniz. Tavanın her yerine yağın bulaşması da mühimdir. 1 kepçe dolusu olacak şekilde krep hamurunu tavaya yayabilirsiniz. Çikolata krep tarifi için önemli olan noktalardan birisi de hamurun her yerini eşit şekilde pişirmektir. Bunun için de hamuru çevirmeli ve her iki tarafını da eşit şekilde pişirmelisiniz. Kızardıktan sonra da ortasına çokokrem eklemelisiniz. Sıcak olması halinde çokokrem daha kolay şekil alacak ve tüm krep hamuruna yayılacaktır. Çokokrem ekledikten sonra da ikiye katlayabilirsiniz. İçerisine muz ya da çilek gibi meyvelerde ekleyerek daha lezzetli hale getirebilirsiniz.

Krep Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler