Ara

Dil Salatası Tarifi

Dil Salatası Tarifi, Dil salatası nasıl yapılır öğrenmek istiyorsanız okumaya devam edin. Hem protein içeren, hem vitaminlerle dolu bir öğün mü hazırlamak istiyorsunuz kendinize; o zaman doğru yerdesiniz.

Dil Salatası Nasıl Yapılır?


Et yemekten hoşlanıyorsunuz ancak biraz da hafif bir şeyler mi yemek istiyorsunuz? Hem protein içeren, hem vitaminlerle dolu bir öğün mü hazırlamak istiyorsunuz kendinize? Bunlar artık bazı salata tarifleriyle çok kolay ulaşılabilecek şeyler. Dil salatası gibi salatalar, içerdikleri et ile bunu gerçekten sağlıyor. Siz de dil salatası tarifi öğrenmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Dil salatası nasıl yapılır öğrenmek istiyorsanız okumaya devam edin.  

Malzemeler:

1 bütün marul
500 gr. patates
150 gr. Dana dili (koyun dili de kullanabilirsiniz)
100 gr. yağ
100 gr. sirke
1 sap taze soğan
1 sap maydanoz
12 tane domates
Çeşitli baharatlar (kekik, kimyon, fesleğen, nane)

Dil Salatası Yapılışı:


Bu lezzetli mi lezzetli, protein ve vitamin dolusu salataya başlamak için önce yapmanız gereken şey 150. gr dana dilini bir tencerede iyice pişene kadar kaynatmak. Dana dili iyice kaynadıktan sonra, onun yerine 500 gr. patatesi alın ve tencerede iyice kaynatın. Bu kaynatma işlemini 55 dk. kadar sürdürün. Daha sonra patatesleri tencereden çıkarın ve soymaya başlayın. Soyduğunuz patatesleri küp küp doğramaya başlayın. Patatesler küp küp doğrandıktan sonra onları, küp küp doğranmış dana dili parçası ile çeşitli baharatlar eşliğinde harmanlamaya başlayın. Bu işlemi ellerinizle yaparsanız daha verimli bir sonuç alırsınız. Baharatların ve tuzun dana dilinin patateslerin her yerine iyice yerleşmesi gerek. Daha sonra marullarınızı alın ve bir tepsiye açarak dizin marulları. Dana dili ve patates karışımını buraya dizin. Bu karışım üstüne yağ ve sirke dökün. Taze soğan ve maydanozlarla süslediğiniz salatanız artık hazır.

Salata Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler