Ara

Beyaz Peynirli Yumurta Tarifi

Beyaz Peynirli Yumurta Tarifi, Beyaz Peynirli Yumurta Nasıl Yapılır? Bu eşsiz bir tada sahip olan beyaz peynirli yumurta nasıl yapılır merak ediyorsanız cevabı da alt kısımda saklı.

Beyaz Peynirli Yumurta Nasıl Yapılır?


Yumurta tarifleri ile birbirinden farklı birçok yemek ortaya çıkarmak mümkündür. Değişik malzemeler kullanarak yumurtayı birleştirip harika bir yemek ortaya çıkarabiliyoruz ve bu yemeklerden bir tanesi de beyaz peynirli yumurta tarifidir. Bu eşsiz bir tada sahip olan beyaz peynirli yumurta nasıl yapılır merak ediyorsanız cevabı da alt kısımda saklı.

Malzemeler:

100 gram kadar beyaz peynir
4 tane yumurta
1 yemek kaşığı kadar tereyağı
1 yemek kaşığı kadar sıvı yağ
Üzerine süslemek için de göz ve damak zevkinize göre maydanoz ve benzeri yiyecekleri kullanabilirsiniz.


Beyaz Peynirli Yumurta Yapılışı:


Bu özel yemeğimizin tarifine geçtiğimizde ise yukarıda malzemeler arasından ilk olarak tereyağı ile sıvı yağı bir tavaya koyuyoruz ve yağlar ısınıncaya kadar bekliyoruz. Yağların ısınmasının ardından peynirimizi ekliyoruz. Peyniri rendelemek sizler adına kolaylık olacaktır ve yemeği rahat yapabilmek için rendelemeniz önerilmektedir. Peynirleri tavaya koyduktan sonra 1,5 – 2 dakika kadar pişiriyoruz. Ardından tavaya yumurtaları koyup birkaç defa karıştırıyoruz. Çok fazla karıştırmak ortaya bulamaç tarzı bir görüntü sergileyecektir ve çok fazla karıştırmanız önerilmez. Dilerseniz yumurtaları önce bir kasede çırptıktan sonra da tavaya ekleyebilirsiniz tercih sizin. Yumurtalar da piştikten sonra ocağın altını kapatıyoruz ve üzerine kırmızı pul biber, karabiber, maydanoz gibi ürünlerle süsleme yapıp servise sunabiliriz. Bu şekilde oldukça kolaylıkla beyaz peynirli yumurta tarifimizi de gerçekleştirmiş oluyoruz. Afiyet olsun.

Yumurta Yemekleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler