Ara

Çiftlik Salatası Tarifi

Çiftlik Salatası Tarifi, Çiftlik Salatası Nasıl Yapılır? Sizin için çiftlik salatası nasıl yapılır sorusunu cevapladık. Çiftlik salatası da diğer salatalar gibi besin düzeyi oldukça yüksek bir salata.

Çiftlik Salatası Nasıl Yapılır?Son zamanlarda bambaşka isimlerde, değişik salata isimleri duymaya başladık. Bu salatalar özellikle diyet yapan hanımlar, diyabet sorunu olan insanlar, formuna dikkat etmek isteyen insanlar tarafından tüketilmekte. Salata çeşitliliği de bu yüzden önemli aslında. Çiftlik salatası da diğer salatalar gibi besin düzeyi oldukça yüksek bir salata. Çiftlik salatası tarifi her yerde de kolay kolay bulunmuyor. İşte sizin için çiftlik salatası nasıl yapılır sorusunu cevapladık.

Malzemeler:

2 yemek kaşığı beyaz pirinç
150 gr. taze mantar
Bir su bardağı bezelye
10 adet kornişon turşu
Bir yemek kaşığı haşlanmış mısır
2 havuç
Yarım bardak zeytinyağı
Yarım kaşık limon suyu
Bir yemek kaşığı tuz
Taze fesleğen


Çiftlik Salatası Yapılışı:


Sizin için birbirinden güzel hazırladığımız salata tariflerinden biri de çiftlik salatası demiştik. Çiftlik salatası ile hem fazla kilolarınızdan kurtulur, hem de daha hafif hissedersiniz. Çiftlik salatasına başlamadan önce pirinçlerinizi suda bekletiyorsunuz. Suda beklettiğiniz pirinçleri daha sonra alıp haşlamaya koyuyorsunuz. Pirinçler haşlanıyorken yapmanız gereken bir yandan da mantarlarınızı haşlamak olmalıdır. Pirinç ve mantarlar haşlandıktan sonra onların suyunu süzün ve salataya hazır hale getirin. Aynı şekilde bezelyeleri de haşlayın ve süzün. Daha sonra pirinçlerin üzerine mantarları ince ince keserek doğramanız lazım. Mantarların üstüne süzülen bezelyeleri idare ediyorsunuz. En üste de mısırları ve kornişon turşuları. En son, üstüne, model ve şekil olması için 2 adet havuç rendeleyin ve salatanın üzerine koyun. Salata artık bitmek üzere, salatanın üzerine limon suyu ve zeytinyağı gezdiriyorsunuz. Daha sonra tuzunu, nanelerini ekledikten sonra salatanız artık hazır.

Salata Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler