Ara

Bezelyeli Yumurta Salatası Tarifi

Bezelyeli Yumurta Salatası Tarifi, Bezelyeli yumurta salatası nasıl yapılır öğrenmek istiyorsanız bu yazıyı okumaya devam etmelisiniz!

Bezelyeli Yumurta Salatası Nasıl Yapılır?


Yaz mevsimindeyiz, herkes hafif yiyecekler tüketmek derdine düşmüş. Bizler de hanımlar olarak, çeşit çeşit yumurta salataları tarifinden yana kullanıyoruz bu tercihimizi. Kahvaltılarda tüketebileceğiniz, diyet ürünü olarak kullanabileceğiniz bezelyeli yumurta salatası tarifi ile karşınızdayız. Bezelyeli yumurta salatası nasıl yapılır öğrenmek istiyorsanız bu yazıyı okumaya devam etmelisiniz!

Malzemeler:

4 iri patates
1 konserve bezelye
8 yumurta
2 havuç
3 sap maydanoz
2 sap taze soğan
2 sap dereotu
Kimyon
Pul biber
Yarım kaşık zeytinyağı
Bir kase yoğurt

Bezelyeli Yumurta Salatası Yapılışı:


Şimdi bezelyeli yumurta salatası için tariflerle karşınızdayız. Önce 4 adet kocaman patatesimizi haşlayarak başlıyoruz. Haşladığımız patatesler pişerken, bir yandan da ocağa büyük geniş bir haşlama kabında yumurtalarımızı da koyuyoruz. Patateslerimiz ve yumurtalarımız haşlanırken bizler de bir kesme tahtası alıp, 2 adet havucu ince ince rendeliyoruz. Havuç rendesi bittiğinde maydanozlarımızı, taze soğanlarımızı ve dereotunu ince ince kıymaya başlıyoruz bu sefer. Bütün bu karışımlarımızı bekletiyoruz. Yumurtalarımız haşlandığı zaman onları ocaktan alıyoruz ve küp küp kesmeye çalışıyoruz. Onları dağıtmamaya mümkün olduğunca özen gösteriyoruz. Yumurtaları bir kaba aldıktan sonra, üstüne az evvel kestiğimiz maydanozları, dereotlarını, taze soğanları döküyoruz. Marketten aldığımız 1 adet konserve bezelyeyi de yumurtaların ve yeşilliklerin üzerine, bezelyeleri suda süzdükten sonra döküyoruz. Salatamız bitmek üzere. İyice yumuşayan patateslerimizi de ocaktan alıyoruz ve onları da küp küp doğrayıp salatamızın üzerine döküyoruz. Salatamızın üzerine baharatları da ilave ettikten sonra, zeytinyağı da döktük mü, salatamız hazır oluyor. Bir kase yoğurt ile servis edebilirsiniz. 

Salata Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler