Ara

Avokado Salatası Tarifi

Avokado Salatası Tarifi, Kahvaltılık Avokado Salatası Tarifi, Avokado Salatası Nasıl Yapılır? Bugün Avokado salatası nasıl yapılır merak edenler için bu tarifimizle cevap vermiş olduk. Masanızdaki bu egzotik tattan memnun olacağınıza eminiz.

Avokado Salatası Tarifi Nasıl Yapılır?


Bugünkü menünüzde avokado salatası olmasını istiyorsanız doğru adrestesiniz. Bugün sizlerle avokado salatası tarifi paylaşacağız. Bu salata tarifimizde gerekli malzemeleri aşağıya sıraladık. Masanızdaki bu egzotik tattan memnun olacağınıza eminiz.

Malzemeler:

İki adet avokado ( Ham olmamasına dikkat edin.)
Bir adet limon ( Parlak ve sulu olmalı)
Beş adet ceviz (Kabuklu olmalı, taze olması açısından önemli)
İki diş sarımsak ( Güzelce dövülmeli)
Bir demet maydanoz
Biraz kırmızı pul biber
Az miktarda zeytinyağı
Tuz
Az közlenmiş biber (Tatlı olmalı, acı olursa kötü bir tad verebilir)


Avokado Salatası Yapılışı:


İki avokadomuzu eşit parçalara bölüyoruz ve içini kaşık veya çatal yardımıyla oyuyoruz. Çekirdeklerini ve içini çıkarırken kabuğa zarar vermemeniz önemli. Çünkü servisimizi o avokadoların içerisinde yapacağız ve böylece lezzetinin yanında güzel bir görünümü olacak.  Çıkardığımız avokado içlerini bir kaseye aldıktan sonra üzerlerine rendelediğimiz sarımsakları serpiyoruz. Ceviz dışında diğer malzemeleri karıştırıcıya atıp parçalayarak bir güzel karıştırıyoruz. İsterseniz bıçak ile kalan büyük parçaları tezgah üzerinde doğrayarak küçültebilirsiniz. Cevizleri de kabuklarını soyduktan sonra isterseniz büyük parçalar halinde isterseniz toz haline gelesiye kadar ezerek karıştırdığınız malzemelere ekleyebilirsiniz.  Salatamız hazır. İsterseniz içini çıkarttığımız Avokado salatası tarifimizde salatamızı süslemek için, çekirdeklerini yanlarına veya köşelerine yerleştirerek şekil oluşturabilir ve hem midenize hem gözünüze hitap etmesini sağlayabilirsiniz.

Not: Olgunlaşmamış avokadolarla yaptığınız Avokado Salatası daha küçük ve tadı biraz daha farklı olabilir. Bugün Avokado salatası nasıl yapılır merak edenler için bu tarifimizle cevap vermiş olduk. Afiyetle yiyebilirsiniz.

Salata Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler