Ara

Su Mantısı Tarifi

Su Mantısı Tarifi, Su Mantısı Nasıl Yapılır? Su mantısı nasıl yapılır diye merak ediyorsanız, rahatlıkla yapabileceğiniz bir tarif bulunuyor. Buna göre çok kolay bir şekilde su mantısı tarifi üzerinden yola çıkarak, güzel bir su mantısı hazırlayabilirsiniz.

Su Mantısı Nasıl Yapılır?


Mantı yapımı her zaman özel bir yapıya sahiptir. Aynı zamanda lezzetli ve her zaman doyurucu olmasıyla da güzel bir yemek türüdür. Su mantısı nasıl yapılır diye merak ediyorsanız, rahatlıkla yapabileceğiniz bir tarif bulunuyor. Buna göre çok kolay bir şekilde su mantısı tarifi üzerinden yola çıkarak, güzel bir su mantısı hazırlayabilirsiniz.

Malzemeler:

3 su bardağı kadar un
1 yumurta
Su ve tuz

İç kısmı için:

3 haşlanmış patates
Sıvı yağ
Nane
Tuz
Kuru Soğan 1 adet

Üzeri için:

2 yemek kaşığı tereyağı
Yoğurt


Su Mantısı Yapılışı:


Hamuru oluşturmak için ilk malzemeleri kullanmalı ve ona göre hamur elde etmelisiniz. Ardından çok katı olmayan hamuru dinlenmeye bırakmalı ve iç hazırlamaya geçilmelidir. Patateslerin her birini rendeleyin ve ayrıca soğanı da aynı şekilde rendeleyin. Sonrasında ise yağ, nane ve tuzu üzerine ekleyin ve kap içerisinde karıştırmaya başlayın. Karışımı iyi bir şekilde yaptıktan sonra, hamura tekrar dönün. 3 pazı çıkarın ve pazıları açtıktan sonra patates içini kare kare kestiğiniz hamurun içerisinde yayın ve kapatın. Muska şeklinde kapatabilirsiniz. Tencere alın ve su ekleyip üzerine tuz atın. Kaynayan su içerisine hamurları atın ve 10 dakika civarında pişmeye bırakın. Su mantısı piştikten sonra mantıları süzünüz. Süzdükten sonra güzel bir şekilde servis tabağına yerleştirebilirsiniz. Üzeri kısmı içinse yoğurt hazırlayın. Tereyağını güzelce eritin ve tuz, tereyağı ve yoğurdu, mantı üzerinde gezdirebilirsiniz.

Mantı Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler