Ara

Ballı Krep Tarifi

Ballı Krep Tarifi, Ballı krep nasıl yapılır buradan öğrenebilir ve kısa sürede hazırlayabilirsiniz. Son derece lezzetli tariflerden birisi olarak karşımıza çıkan bu tarif her sabah masalarınızda yer alacaktır.

Ballı Krep Nasıl Yapılır?


Besin değeri yüksek olan ve son derece lezzetli tariflerden birisi olarak karşımıza çıkan bu tarif her sabah masalarınızda yer alacaktır. Krep tarifi için geçerli malzemelerin bulunması halinde kısa sürede yapabilirsiniz.

Malzemeler:

3 adet yumurta
Süt ( 3,5 bardak kadar )
Un ( 3 büyük bardak )
Sıvı yağ ( 2 yemek kaşığı )
Tuz
Bal
 

Ballı Krep Yapılışı:


Ballı krep tarifi için öncelikli olarak krepleri ele almalısınız. Krep yapımı için oval bir kaba malzemeleri koymalısınız. Yumurtaları kırmalı ve sütü ilave etmelisiniz. Sıvı yağ, un ve tuzu da koyarak devam edebilirsiniz. Bu karışımın mikser yardımı ile çırpılması gerekiyor. Mikser ile kıvamının daha hızlı oluşması söz konusudur. Topraklı olmaması ve tamamen yumuşak olmasını sağlamalısınız. Bu oluşum da tava ile pişirmelisiniz. Yağlanmış teflon tava kullanmanızı öneririz. Bu şekilde krepin yapışmamasını da sağlarsınız. Kepçe yardımı ile dökebilirsiniz. Bu sırada tavanızı hareket ettirerek yayılmasını da sağlayabilirsiniz. Tamamen yayıldıktan sonra da yağı tavada olmasından dolayı arkalı önlü pişirebilirsiniz. Piştikten sonra da oval bir tabağın içine koyunuz. İçerisine dilediğiniz kadar bal sürebilirsiniz. Ballı krep tarifi adına son olarak şekil vermelisiniz. Genel olarak üçgen şeklinde servise sunulmaktadır. Nitekim rulo yaparak da sunuma hazırlayabilirsiniz. Bal yerine farklı reçellerden de faydalanabilirsiniz. İçerisinde yer alacak malzeme sizlerin tercihidir. Malzemeleri temin ettikten sonra da istediğiniz şekli vererek misafirlerinize ikram edebilirsiniz. Ballı krep nasıl yapılır buradan öğrenebilir ve kısa sürede hazırlayabilirsiniz.

Krep Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler