Ara

Altı Ezmeli Tike Kebabı Tarifi

Altı Ezmeli Tike Kebabı Tarifi, Altı Ezmeli Tike Kebabı Nasıl Yapılır? Oldukça basit olan bu tarif ile renkli bir sofra hazırlayabilirsiniz. Siz de altı ezmeli tike kebabı nasıl yapılır öğrenmek istiyorsanız bu kolay tarife göz atabilirsiniz.

Altı Ezmeli Tike Kebabı Nasıl Yapılır?


Kebap tarifleri herkesin beğenerek yiyeceği yemek çeşitleridir. Güzel sofralar hazırlamak için siz de altı ezmeli tike kebabı tarifini deneyebilirsiniz. Oldukça basit olan bu tarif ile renkli bir sofra hazırlayabilirsiniz. Siz de altı ezmeli tike kebabı nasıl yapılır öğrenmek istiyorsanız bu kolay tarife göz atabilirsiniz.

Malzemeler:

Yarım kilo kebaplık et
100 gram kuyruk yağı

Terbiye İçin:

4 diş sarımsak
1 yemek kaşığı domates-biber salçası
2 yemek kaşığı zeytinyağı
Tuz, karabiber, yenibahar

Sos İçin:

4 adet domates
4 adet yeşil sivri biber


Altı Ezmeli Tike Kebabı Yapılışı:


Et kuşbaşı iriliğinde doğranır. Kuyruk yağı ve terbiye malzemeleri eklenerek güzelce yoğrulur. Terbiyenin bütün ete geçmesi için 1 gece buzdolabında bekletilir. Kebapların ortak özellikleri terbiyeleri ve başarılı şekilde yoğrulmalarıdır. Şişe geçirilen domatesler ızgarada pişirilir. Pişen domateslerin kabukları soyulur ve tokmak denen yöresel malzeme ile ezilir. Servis tabağına alınan ezilmiş domateslerin üzerine ince kıyılmış sivribiberler konur. Terbiyelenen etler şişe dizilir ve sürekli çevrilerek pişirilir. Sıcak sosun üzerine şişten çekilerek dizilir. Servis tabağı sap maydanozlar ile süslenir ve lavaş konarak servise hazır hale getirilir. Son derece basit olan altı ezmeli tike kebabı tarifi özel misafirleriniz için güzel bir sofra hazırlamanızı sağlayacaktır. Sofraya hazırlayacağınız tadımlık mezeler, çiğ köfte, salata ve acılı ezme ile bütünlük sağlayacak olan yemeğiniz önce göze hoş görünecek ve misafirlerinizi heyecanlandıracaktır. Afiyet olsun.

Kebap Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler