Ara

Yufkalı Çıtır Sosis Tarifi

Yufkalı Çıtır Sosis Tarifi, Yufkalı Çıtır Sosis Nasıl Yapılır? Yapım sırasında siz hanımların hayal gücüne ve keşfetme yeteneğine bağlı olarak değişecektir. Yufkalı çıtır sosis nasıl yapılır? Bakalım bizim yufkalı çıtır sosis tarifimizi beğenecek misiniz?

Yufkalı Çıtır Sosis Nasıl Yapılır?


Yufkayı her türlü şekilde değerlendiren ev hanımları yufkayı bu seferde sosisle birleştirerek, hem pratik hem de çok lezzetli bir garnitür tarifi oluşturmuşlar. Çıtır çıtır çocukların iştahını açacak şekilde pişirerek sosis tarifleri içinde çığır açmışlar. Bu verilen tarifimizde sosis ve yufkaların şekilleri, kullanım sıraları ve oluşturulacak özellikler, tamamı ile yapım sırasında siz hanımların hayal gücüne ve keşfetme yeteneğine bağlı olarak değişecektir.Yufkalı çıtır sosis nasıl yapılır? Bakalım bizim yufkalı çıtır sosis tarifimizi beğenecek misiniz?

Yufkalı Çıtır Sosis İçin Malzemeler:

Uzun sosis (toplam 12 tane)
2 yufka
Kızartma yağı
Kürdan (sayısı belli değil)


Yufkalı Çıtır Sosis Yapılışı:


İlk başta 12 tane sosisimizi tek tek ince bir şekilde doğruyoruz. Daha sonra yufkamızı tezgahın üzerine açarak ikiye katlıyoruz. Ufak daireler elde edebileceğimiz şekilde, pet şişesi kapakları ile yufkalarımızı kesiyoruz. Elimize aldığımız kürdana bir iki tane yufka arasına sosis, tekrar yufka ve sosis olacak şekilde diziyoruz. Başka bir yerde tenceremizi ayarlıyoruz. Ve içerisine sıvı yağımızı koyuyoruz. Yağımız kızdıktan sonra kürdana dizdiğimiz yufkalı sosislerimizi içerisine atıyoruz. Pembeleştiği zaman kağıt havlu serdiğimiz tabağımıza çıkartıyoruz. Herkesin tabağına sıcak olarak servis yapabilirsiniz. Çocuklarımıza özellikle hazırlanabilecek yufkalı çıtır sosis tarifi, yeme sorunu olan küçüklerimize eğlenceli bir atıştırmalık olarak da sunulabilir. Emeğinize sağlık

Kahvaltılık Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler