Ara

Patatesli Omlet Tarifi

Patatesli Omlet Tarifi, Patatesli Omlet Nasıl Yapılır? Omlet tarifleri içerisinde oldukça doyurucu özelliği olan bu çeşidimiz, özellikle yumurta ile arası iyi olmayan çocuklarımız için ideal bir kahvaltıdır.Gelin şimdi hep birlikte patatesli omlet nasıl yapılır görelim.

Patatesli Omlet Nasıl Yapılır?


Patatesli omlet tarifini çoğu kişi severek uygular ve tüketir. Kimisi patatesleri kızartarak, kimisi de rendeleyerek yapar. Omlet tarifleri içerisinde oldukça doyurucu özelliği olan bu çeşidimiz, özellikle yumurta ile arası iyi olmayan çocuklarımız için ideal bir kahvaltıdır.Gelin şimdi hep birlikte patatesli omlet nasıl yapılır görelim.

Patatesli Omlet Malzemeleri:

3 orta büyüklükte patates
4 yumurta
Tuz
Baharatlar (toz kırmızı biber, karabiber, kekik arzuya göre konulacak)
1 bardak kaşar rendesi
1 yemek kaşığı kadar tereyağı

Üzeri için:

Kaşar rendesi
Maydanoz
Salam dilimleri


Patatesli Omlet Yapılışı:


İlk önce patateslerimizin kabuklarınız soyuyoruz. Soyduğumuz ve yıkadığımız patatesleri küçük küpler şeklinde kesiyoruz. Bu kestiğimiz patatesleri tuzlayarak, kızgın yağda kızartalım. Diğer tarafta da derin bir kase içerisine yumurtalarımızı kıralım. Güzelce çırptıktan sonra içerisine baharatlarımızı ve kaşar rendemizi ilave edelim. Ocağımızın üzerine omleti yapacağımız tavamızı hazırlayalım. Tavanın içerisine tereyağımızı koyalım. Tavanın içerisinde tereyağımız eridikten sonra patateslerimizi tavaya bırakalım. Birkaç kez kavurduktan sonra diğer tarafta hazırladığımız yumurtalı kaşarlı karışımı patateslerin üzerine dökelim. Tavamızın ağzını kapatarak ateşimizi kısalım. Daha sonra kapak açıldığında üzeri tam pişmedi ise spatula yardımı ile omletimizi döndürelim. Diğer tarafı da kızardıktan sonra tavamızın üzerine servis tabağımızı kapatarak tavamızı ters döndürelim. Tavaya aldığımız omletimizi servis yapmadan önce üzerini tekrar rende kaşar ile maydanoz taneleri ile ya da salam dilimleri ile süsleyebiliriz. Patatesli omlet tarifi, farklı şekillerde de yapılabilir. Fakat en lezzetlisini sizler için hazırladık. Afiyet olsun.

Kahvaltılık Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler