Ara

Badem Çorbası Tarifi

Badem Çorbası Tarifi, Badem Çorbası Nasıl Yapılır? sizin sofralarınıza gelerek yemek başlangıcı için oldukça güzel bir seçenek. Badem çorbası nasıl yapılır tarifi için malzemelerimiz ve yapılışı ile haydi başlayalım.

Badem Çorbası Nasıl Yapılır?


Çorba tarifi olarak size leziz, eşsiz bir tarif sunuyoruz. Osmanlı mutfaklarından günümüze gelen, saray tatlarından, sıcak başlangıç olarak badem çorbası. Çok ayrı bir tada sahip olan bu çorba sofranıza eşsiz bir tat katacak. Krallara, padişahlara layık bu çorba sizin sofralarınıza gelerek yemek başlangıcı için oldukça güzel bir seçenek. Badem çorbası nasıl yapılır tarifi için malzemelerimiz ve yapılışı ile haydi başlayalım.
 
Malzemeler:

500 ml pastörize süt
100 ml et suyu
50 gr tane şeklinde badem
100 gr toz badem
1 adet acı badem
5 gr tuz
40 gr un
¼ çay kaşığı rendelenmiş muskat cevizi

Sevisi için:

2 yemek kaşığı nar tanesi (Tercihe göre)

Badem Çorbası Yapılışı:


Pastörize süt ve et suyunu derin bir tencereye alın. Kaynama noktasına gelene kadar sütlü karışımı orta ateşte kaynatın. Kabuksuz, tane halinde ki çiğ bademleri bir adet acı badem ile birlikte mutfak robotunda toz haline gelene kadar çekin. Kaynamakta olan süt ve et suyu karışımından bir miktar ekleyip, karıştırma işlemini sürdürün. Acı badem ve çiğ bademlerin tadını alan az miktardaki sütlü et suyunu bir tülbent yardımıyla süzüp. Çorba tenceresine geri aktarın. Toz badem eklediğiniz çorba karışımını kısık ateşte kaynatın. Azar azar eklediğiniz un ile bağladığınız çorba karışımını tuzunu ekledikten sonra 10 dakika kadar kısık ateşte pişirmeye devam edin. Servis tabaklarına aldığınız çorbalarınızın nar taneleriyle süsledikten sonra badem çorbası hazır hale geliyor. Afiyet olsun.

Çorba Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler