Ara

Ayran Çorbası Tarifi

Ayran Çorbası Tarifi, Ayran Çorbası Nasıl Yapılır? Çorba tarifi olarak size çok kolay bir tarif vereceğiz. Şimdi ayran çorbası nasıl yapılır tarifine beraber bakalım ve malzemeleri hazırlayarak yapmaya başlayalım.

Ayran Çorbası Nasıl Yapılır?


Çorba tarifi olarak size çok kolay bir tarif vereceğiz. Oldukça lezzetli ve sofranızda mutlaka bulunması geren bir tarif ayran çorbası. Belki ilk defa duyanlarınız vardır fakat yediğinizde tadına bayılacağınız bir çorba tarifi. Şimdi ayran çorbası nasıl yapılır tarifine beraber bakalım ve malzemeleri hazırlayarak yapmaya başlayalım.
 
Malzemeler:

1 çay bardağı pirinç
5 su bardağı su
2 adet tavuk bulyon
1 adet yumurta
1 çorba kaşığı un
4 çorba kaşığı yoğurt
Su
Tuz

Ayran Çorbası Yapılışı:


Pirinci iyice yıkayarak bir tencereye alıyoruz. Üzerine ise 5 su bardağı suyu ve 2 adet tavuk bulyonu ilave ediyoruz. Ardından bunları ocağa alıyoruz. Pirinçler yumuşayana kadar kaynatmaya devam ediyoruz. Pirinçler kaynarken bir taraftan da ayranımızı yapmaya başlıyoruz. Yumurtayı, unu ve yoğurdu bir sürahiye koyarak üzerine aldığı kadarıyla su ilave ediyoruz. Bu karışımı iyice karıştırıyoruz. Pürüzsüz bir ayran elde etmeniz lazım. Bu yüzden iyice karışmasına dikkat edin. Daha sonra yaptığımız pürüzsüz ayranımızı yumuşayan pirinçlerin üzerine karıştırarak ilave ediyoruz. Kaynayana kadar sürekli karıştırmanız gerekmekte ki çorbamız kesilmesin. Çorba kaynamaya başladıktan sonra altını kısıyoruz ve tuzu ilave ediyoruz. Diğer taraftan naneyi az bir yağ ile ocakta yakıyoruz ve ardından yavaşça çorbamızın üzerine dökerek ilave ediyoruz. Bir kara daha karıştırdıktan sonra ocağımızın altını kapatıyoruz ve ayran çorbamız artık yenmek için hazır hale geldi. Afiyet olsun.

Çorba Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler