Ara

Karamel Turtası Tarifi

Karamel Turtası Tarifi, Karamel turtası nasıl yapılır öğrenmek için aşağıda sizlere sunulan tarifi denemeniz gerekmektedir. Bu özel Karamel turtası tarifimiz için öncelikli olarak hamur ile işe başlayacağız.

Karamel Turtası Nasıl Yapılır?


Tatlılar, genellikle her insanın ilgi duyduğu bir yiyecek türüdür ve bu tatlılardan bir tanesi de turta tariflerine göre yapılan tatlılardır. Turta türleri içerisinde insanların damak zevklerine göre oluşturduğu birçok farklı turta vardır ve bu turta türlerinden bir tanesi de karamel turtası tarifi ile yapacağımız turtadır. Karamel turtası nasıl yapılır öğrenmek için aşağıda sizlere sunulan tarifi denemeniz gerekmektedir.

Malzemeler:

Hamur için:

5 yemek kaşığı kadar tereyağı
½ su bardağı kadar toz şeker
12 yemek kaşağı kadar un
3 yemek kaşığı kadar kakao
1 yumurta

Karameli için:

2 yemek kaşığı kadar tereyağı
1 su bardağı kadar şeker (toz şeker)
120 gram krema

Ganajı için:

1 paket krema
1 yemek kaşığı kadar bal
200 gram civarında bitter çikolata

Karamel Turtası Yapılışı:


Bu özel Karamel turtası tarifimiz için öncelikli olarak hamur ile işe başlayacağız. Hamurumuzu yapmak için un, tereyağı, toz şeker ve kakao birleştirilir ve karıştırılmaya başlanır. Hamurumuzu iyice yoğurduktan sonra üzerine yumurta kırıyoruz ve yoğurmaya devam ediyoruz. Hamurumuzun yoğurma işi bittikten sonra kısa bir dinlendirme için hamurumuzu 20 dakikalığına buzdolabına koyuyoruz. 20 dakikanın sonunda ise hamuru yağlı olan tart kalıbına düzgün bir şekilde koyuyoruz ve yayıyoruz. Hamurumuzu 180 derecelik fırında 20 dakika kadar pişiriyoruz. Karameli için de toz şekeri tavaya koyup tereyağı ile rengi değişinceye kadar pişiriyoruz ve krema ilave ediyoruz. Soğuyan tart üzerine karameli döküyoruz ve 2 saat kadar dinlendirdikten sonra son olarak ganajı hazırlıyoruz. Ganaj hazırlarken kremayı ısıtıyoruz ve içine çikolatamızı ve balımızı koyup iyice karıştırıyoruz ve turtamızın üzerine döküyoruz. 1 saat kadar dinlendirdikten sonra da dilimleyerek servis ediyoruz. Afiyet olsun.

Turtalar - Tartlar - Paylar

Yeni Tarifler Popüler Tarifler