Ara

Domates Soslu Mantı Tarifi

Domates Soslu Mantı Tarifi, Domates Soslu Mantı Nasıl Yapılır? Eğer domates soslu mantı nasıl yapılır derseniz, temel olan şeyler aslında basittir. Güzel bir lezzeti domates soslu mantı ile evinizde rahatlıkla yaparak, yeni bir tat yakalayabilirsiniz.

Domates Soslu Mantı Nasıl Yapılır?


Mantı her zaman önemli lezzetler arasındadır ve birçok tarifi üzerinden farklı lezzetlere kapı açmaktadır. Tam da bu yüzden domates soslu mantı tarifi de oldukça ilgi gören bir lezzet olmaktadır. Eğer domates soslu mantı nasıl yapılır derseniz, temel olan şeyler aslında basittir. Güzel bir lezzeti domates soslu mantı ile evinizde rahatlıkla yaparak, yeni bir tat yakalayabilirsiniz.

Malzemeler:

Mantı 500 gram
Orta boylarda 7 adet domates
Domates salçası 1 tatlı kaşığı
Kuru nane
1 yemek kaşığı sıvı yağ
3 ya da 4 diş sarımsak
Tuz


Domates Soslu Mantı Yapılışı:


İlk önce suyu kaynatma işlemine başlayacağız. Bunun için orta halli bir tencere seçimi yapabilirsiniz. Yaklaşık 10 litrelik bir suyu alabilecek bir tencere bulmalısınız. Ardından orta ateşte kaynamasını beklemelisiniz. Suyun kaynadığını anladığınızda, mantıları tencerenin içerisine dökebilirsiniz. Ortalama 15 ya da 20 dakika kadar haşlanması gerekiyor. Haşlanma sırasında ise, her bir domatesimizi alıp güzelde rendelemeliyiz. Ayrıca bir tavayı yine orta ateşe koyarak, sıvı yağı tavaya döküp, rendelenen domatesleri ve salçayı da tavaya eklememiz ve 15 dakika kadar pişirmemiz gerekiyor. Sarımsak içinde her birini soyup, doğramalı ve ezerek üzerine eklemelisiniz. Sarımsaklar ile beraber, kuru naneyi de bu safhada eklemeniz gerekiyor. Sos kısmı bittikten sonra arada bir mantılarınızı kontrol etmeyi unutmayın. Domates soslu mantı haşlandıktan sonra ise suyunu süzün ve servis için bir tabak hazırlayarak, hazırladığınız sosu üzerine yayabilirsiniz.

Mantı Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler