Ara

Domates Sulu Köfte Tarifi

Domates Sulu Köfte Tarifi, Domates Sulu Köfte Nasıl Yapılır? Domates sulu köfte nasıl yapılır soracak olursanız önce aşağıdaki malzemeleri temin etmeniz gerekecektir.

Domates Sulu Köfte Nasıl Yapılır?


Domates ile yedirilmiş bu köfte son derece yumuşak ve lezzetlidir. Yapımında ise klasik köfte tarifinden farklı olarak bol domates ilave edilmektedir. Domates sulu köfte nasıl yapılır soracak olursanız önce aşağıdaki malzemeleri temin etmeniz gerekecektir.

Malzemeler:

500 Gram Kıyma
1 çay bardağı pirinç
Maydanoz
1 orta boy soğan
4 tane domates ( rendelenmiş )
2 orta boy patates
2 tane havuç
2 bardak su
Tuz - Karabiber
 

Domates Sulu Köfte Yapılışı:


Domates sulu köfte tarifi için kıymanızın içine öncelikli olarak baharatları ve soğanı eklemelisiniz. Nitekim soğanların rendelenmiş olması önemlidir. Burada pirinci de eklemeniz gerekiyor. Tüm karışımın iyice yoğurulması mühimdir. Yoğurduktan sonra da eliniz sulu olacak şekilde küçük küçük toplar halinde getirebilirsiniz. Bu köftecikleri de unlu bir kapta muhafaza ediniz. Bu şekilde birbirlerine de yapışmamasını sağlarsınız. Köfteleri hazırladıktan sonra da geniş bir tencerede yağınızı kızartmalısınız. Üzerine de domates ile suyunuzu ekleyebilirsiniz. Sulu olacak şekilde burada kıvam ayarlamalısınız. Domates sulu köfte tarifi için bu karışımın kaynaması gerekmektedir. Küp küp doğradığınız patates ile havucu da bu karışıma ekleyiniz. Biraz su ekleyerek de karışımında kaynamasını beklemelisiniz. Son olarak da kaynayan suyun ve sebzelerin içerisine köftelerini ilave edebilirsiniz. Tüm bu malzemelerinde de pişmesi halinde servise hazır olacaktır. Özellikle yanında pirinç pilavı ile servis edebilirsiniz. Bu sunumu hazırladıktan sonra da sıcak olarak misafirlerinize ikram edebilirsiniz.

Köfte Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler