Ara

Çamlıca Köftesi Tarifi

Çamlıca Köftesi Tarifi, Çamlıca Köftesi Nasıl Yapılır? Çamlıca köftesi nasıl yapılır soracak olursanız 10 dakika pişirdikten sonra sunuma hazırlayabilirsiniz. Sunumu adına da sıcak olarak servise dikkat etmelisiniz.

Çamlıca Köftesi Nasıl Yapılır?


Lokma tarifine benzer bir içerik ile hazırlanan köftenin malzemeleri oldukça azdır. Bu köfte tarifi yufka ile sunulmakta ve farklı bir lezzet ortaya çıkmaktadır. Lokmadan daha pratik olan köftenin tadıda bir o kadar güzeldir.

Malzemeler:

Dana Kıyması 500 Gram
2 dilim bayat ekmek
Tuz ile Karabiber
Soğan
1 Adet Yufka
Katı Yağ
 

Çamlıca Köftesi Yapılışı:Çamlıca köftesi tarifi için öncelikli olarak normal köfte içini hazırlamalısınız. Burada soğanların ince ince ele alınmasına dikkat etmelisiniz. Soğanların içerisinde kıymanızı ve baharatlarınızı katmalısınız. Ekmek içinin de yumuşak bir kıvamda eklenmesi gerekiyor. Bu karşımı iyice yoğurmalısınız. Devamında ise rulo olarak şekil vermelisiniz. Normal köftenin dışında rulo şeklinde ele alınıyor. Rulo olarak ele alınan köftenin buz dolabında maksimum 20 dakika kadar bekletilmesi gerekmektedir. Bu bekleme sırasında da yufkanıza katı yağ sürebilirsiniz. İyice yağladıktan sonra ikiye katlamalısınız. Bu katlama sonucunda da yufkanın geniş olan bölümüne rulo şeklinde ki köftenizi koymalısınız. Arkasından ise yufkayı içerisinde köfte olacak şekilde sarmalısınız. Çamlıca köftesi tarifi adına bu oluşumu da 20 dakika kadar buzdolabında tutmalısınız. Sonrasında ise 1 parmak boyutunca dilimlere ayırmalısınız. Bu ayrımların üzerine de sıvı yağ gezdirmelisiniz. Fırını ise önceden maksimum 200 derece olacak şekilde ısıtmalısınız. Tepsi üzerine dizdiğiniz bu yağlı köfteleri fırına koyabilirsiniz. Çamlıca köftesi nasıl yapılır soracak olursanız 10 dakika pişirdikten sonra sunuma hazırlayabilirsiniz. Sunumu adına da sıcak olarak servise dikkat etmelisiniz.

Köfte Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler