Ara

Ciğerli Omlet Tarifi

Ciğerli Omlet Tarifi, Ciğerli Omlet Nasıl Yapılır? Omlet türleri arasında en beğenilen türlerden bir tanesidir. Peki bu leziz ciğerli omlet nasıl yapılır bu sorunun cevabına bakalım öncelikle.

Ciğerli Omlet Nasıl Yapılır?


Omlet tarifleri, yumurtanın ne kadar geniş bir kullanım alanına sahip olduğunu görmek adına ve tadına en iyi şekilde varabilmek adına yapılan yemeklerden bir tanesidir. Ciğerli omlet tarifi de omlet türleri arasında en beğenilen türlerden bir tanesidir. Peki bu leziz ciğerli omlet nasıl yapılır bu sorunun cevabına bakalım öncelikle.

Malzemeler:

3 tane yumurta
250 gram kadar ciğer (damak zevkine ve evdeki malzemeye göre kuzu ya da tavuk ciğeri kullanılabilir)
1 adet domates
1 demek kadar maydanoz
1 kaşık kadar mısır unu
Karabiber ve Tuz


Ciğerli Omlet Yapılışı:


Oldukça kolay ve pratik olan bu ciğerli omlet tarifimiz için öncelikle ciğeri küçük parçalar halinde doğruyoruz. Tavaya koymuş olduğumuz 1 kaşık kadar yağı ısıtıyoruz ve içerisine ciğeri ve az bir miktar da tuzu ilave ediyoruz. Ciğer iyice suyunu çektikten sonra içerisine domateslerimizi de koyuyoruz ve yaklaşık olarak 2 dakika kadar pişiriyoruz ve ocaktan alıyoruz. Pişen ciğerin üzerine karabiber ve kıymış olduğumuz maydanozumuzu da katıyor ve üzerine un ekleyip karıştırıyoruz. Yumurtaları ayrıca çatal ile çırpıyoruz ve ciğerin içerisine ekleyip iyice karışmasını sağlıyoruz. Tavaya bir miktar yağ koyuyoruz ve malzemenin yarısını döküp tavaya iyice yaydırıyoruz ve her iki tarafı da bu şekilde pişiriyoruz. Sonrasında ise kalan malzemeyi de pişiriyoruz ve yemeğimiz servise hazır bir hale geliyor. Afiyet olsun.

Yumurta Yemekleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler