Ara

Çabuk Turşu Tarifi

Çabuk Turşu Tarifi, Çabuk turşu nasıl yapılır diyorsanız aşağıda tarifi verilen turşuyu yapmakla işe başlayabilirsiniz. Bütün malzemeleri karıştırarak kaynatmakla turşumuzu yapmaya başlıyoruz.

Çabuk Turşu Nasıl Yapılır?


Turşu tarifi yapılırken hemen yapılıp yenilebilen turşular elbette ki daha revaçta olmaktadır. Turşu yapımı meşakkatli olduğu kadar bekleme süresinin de uzun olması turşu yapanların hemen yenememesi dolayısıyla zorlanmasına neden olmaktadır. Ancak yapıldığı gibi hemen yenebilen turşuların da tariflerinin olması artık turşu yapımını da cazip hale getirmektedir. Hemen turşuyu yaptıktan sonra yenecek hale gelmesi, turşu istediğinizde yapabileceğiniz çeşitlerdir. Çabuk turşu nasıl yapılır diyorsanız aşağıda tarifi verilen turşuyu yapmakla işe başlayabilirsiniz.

Malzemeler:

3 veya 4 bardak üzüm sirkesi
2,5 su bardağı içme suyu
1 çay kaşığı tozşeker
1 tatlı kaşığı dolusu kaya tuzu
Yarım küçük lahana
1 küçük parça kırmızı lahana
5 veya 6 adet turşuluk salatalık
5 ile 7 diş sarımsak

Çabuk Turşu Yapılışı:


Çabuk turşu tarifi ile yapmaya başlayacağınız bu turşuda bütün turşu malzemelerini karıştırarak kaynatmakla işe başlayabilirsiniz. Bundan sonra iri olarak doğranmış salatalıkları rengi soluklaşmasına rağmen diri halde kalacak şekilde yaklaşık olarak bir ile bir buçuk dakika haşladıktan sonra kevgire alarak geniş bir tepsiye taşıyınız. Bununla birlikte kırmızı ve beyaz lahanaları bir dakika kadar kaynatarak haşlayınız. Çabuk turşu tarifi içeriğine göre kaynatılan ve haşlanan bütün malzemeler soğuyana kadar bekledikten sonra kavanoza aralarına sarımsak koyarak yerleştiriniz. Kaynatılan suyu da bu kavanoza ekleyerek kavanozun kapağını kapatınız. Bir gün buzdolabında bekletiniz ve sonra turşunuzu rahatlıkla yiyebilirsiniz. Afiyet olsun.

Turşu Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler