Ara

Bostan Salatası Tarifi

Bostan Salatası Tarifi, Sizler de bostan salatası nasıl yapılır öğrenmek istiyorsanız, yazımızı okumaya devam etmelisiniz. İşte lezzetli mi lezzetli, yemeklerin yanına yakışacak salata tarifi.

Bostan Salatası Nasıl Yapılır?


Şöyle güzel bir etli yemek hazırladınız diyelim. Ya da evinizde ızgara yaptınız, ızgara köfte, tavuk ve balıkla çok güzel gidecek bostan salatası tarifini sizin için hazırladık. Bostan salataları tarifleri yapılışı oldukça kolay, malzemeleri oldukça basit salatalardır. Sizler de bostan salatası nasıl yapılır öğrenmek istiyorsanız, yazımızı okumaya devam etmelisiniz. İşte lezzetli mi lezzetli, yemeklerin yanına yakışacak salata tarifi.

Malzemeler:

5 adet iri domates
4 adet taze yeşil biber (acılı olabilir)
2 adet kırmızıbiber
2 adet salatalık
2 sap maydanoz
2 sap taze soğan
3 diş sarımsak
Bir tutam nane
Bir tutam sumak
Bir tutam pul biber
Tuz
Limon suyu
Zeytinyağı
Nar ekşisi

Bostan Salatası Yapılışı:


Bu salatayı yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli şey, malzemelerin olabildiğince küçük kıyılmış olmasıdır. Bu yüzden bu tarifte bir rende ya da kesime yarayan mutfak aletlerinden birini kullanmak oldukça önemlidir. Önce domateslerimizi otomatik rendeye atıp iyice rendeliyoruz. Domateslerimizi suyundan arındırmadan bir kaba döküyoruz. Aynı işlemi salatalıklarımız ve biberlerimiz içinde gerçekleştirmek durumundayız. Görüntü olarak da irili ufaklı bir görünüm hoş olmayacaktır. Bu tarifte küçüklük esastır. Bütün malzemelerimizi kestikten doğradıktan sonra, sıra onlara aroma eklemeye geliyor. Önce maydanozlarımızı ve dereotunu ince ince kıyıp döküyoruz karışıma. Daha sonra sarımsak için aynı şeyi yapıyoruz. En son, istenen baharatları, sizin de kafanızdaki ölçüye göre döküyoruz. En son onlara, limon suyu, zeytinyağı ve nar ekşisi de eklediğimizde, lezzetli salatamız hazır oluyor. Afiyetle banın ekmeklerinizi!

Salata Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler