Ara

Cici Bebe Pasta Tarifi

Cici Bebe Pasta Tarifi, Cici Bebe Pasta Nasıl Yapılır? Çocuklarımızın doğum günleri için cici bebe pasta hazırlayabilirsiniz. Bu yüzden cici bebe pasta nasıl yapılır için tarifimize bakabilir ve inceleyebilirsiniz.

Cici Bebe Pasta Nasıl Yapılır?


Pastalarda sağlıklı bir şekilde çocuklarımızın doğum günleri için cici bebe pasta hazırlayabilirsiniz. Ayrıca çok hoş süslemeler ile hem görüntüsü hem de damaklara hitap eden lezzeti de çok daha güzel olacaktır. Bu yüzden cici bebe pasta nasıl yapılır için tarifimize bakabilir ve inceleyebilirsiniz. Aklınıza gelen farklı yolları da cici bebe pasta tarifi üzerinde uygulayabilmeniz mümkündür.

Malzemeler:

250 gram 1 paket cici bebe bisküvi
Kakaolu puding 1 paket
Soğuk süt 3 su bardağı kadar
Bitter ya da sütlü çikolata 1 ya da yarım paket

Süslemek için:

Antep fıstığı
Fındık
Badem ya da Hindistan cevizi


Cici Bebe Pasta Yapılışı:


Düzgün bir kalıp bularak tüm bisküvilerimizi uygun bir sıra halinde sıralamalıyız. Bunun ardından bisküvilerin her birinin üzerine 1 kepçe alarak, kaynatmış olduğumuz pudingimizi dökmeliyiz. Tüm alana güzelce yayılmalı ve eşit şekilde dağılmalıdır. Elinizdeki tüm cici bebe bisküvileri bitene kadar bu işlemi sürdürebilirsiniz. Ardından ise ne kadar puding kaldıysa her birini üzerine yayalım. Her bir alan puding olduğunda güzel bir şekilde dinlendirelim ve sonrasında buzdolabına kaldıralım. Tam oturması ve iyi bir lezzet yakalanması için 3 ya da 4 saat kadar buzdolabında bekletilebilir. Fakat buzdolabına koymadan önce süsleme işlemlerine başlayabilirsiniz. Süsleme için dilerseniz Antep fıstıklarını, damla çikolata ya da Hindistan cevizi koyabilirsiniz. Ayrıca kremada uygulayarak, görünümü cici bebe pasta için zenginleştirebilmeniz mümkündür. 

Pasta Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler