Ara

Akdeniz Soslu Makarna Tarifi

Akdeniz Soslu Makarna Tarifi, Akdeniz Soslu Makarna Nasıl Yapılır? Damak tadını zenginleştiren Akdeniz soslu makarna nasıl yapılır aslında çok karmaşık değildir. Normal bir makarna yapımının ardından Akdeniz makarnası yapabilirsiniz.

Akdeniz Soslu Makarna Nasıl Yapılır?


Güzel bir makarna yapmak için Akdeniz sosu da kullanılmaktadır. Akdeniz soslu makarna tarifi özellikle sosu ile dikkat çeken güzel bir lezzet olmaktadır. Damak tadını zenginleştiren Akdeniz soslu makarna nasıl yapılır aslında çok karmaşık değildir. Normal bir makarna yapımının ardından Akdeniz makarnası yapabilirsiniz.

Malzemeler:

1 paket makarna
1,5 ya da 2 kaşık sıvı yağ
Sos İçin:
Biber 4 adet
Domates 4 adet
Zeytin 10 adet
Sarımsak 4 adet
Zeytinyağı 2 çorba kaşığı
Nane, Kekik ve Tuz
Karabiber
Kaşar Rendesi
Domates Salçası 1 kaşık


Akdeniz Soslu Makarna Yapılışı:


Makarnamız için uygun bir tencere ayarlayıp, güzel bir şekilde kaynatmaya başlayın. Uygun yağ miktarını güzel bir şekilde tutturduktan sonra pişmeye bırakabilirsiniz. Makarna kaynamaya başladığında, bu sırada Akdeniz soslu makarna için sos hazırlıklarına başlanmalıdır. Bunun içinde zeytinleri çekirdeklerinden güzelce ayırın ve küçük küçük kesmeye başlayın. Sarımsakları da iyi bir şekilde ezerek dağıtın. 4 adet biberi ise tavaya alın ve kavurmaya başlayın. Üzerine de güzel bir şekilde 4 adet domates rendesini ekleyin ve karıştırın. Suyunu çektiğini gördüğünüzde salçayı ekleyin ve karıştırmaya devam edin. İşlemlerinizin en sonunda zeytini eklemelisiniz. Hemen ardından yavaş bir şekilde sarımsağı eklemelisiniz. Karabiber ve naneyi tüm hepsini ekledikten sonra yerleştirebilirsiniz. Eğer lezzeti daha da arttırmak istiyorsanız, en son süsleme olarak ta kaşar rendesini de ekleyerek, servis edebilirsiniz.

Makarna Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler