Ara

Bademli Balık Kebabı Tarifi

Bademli Balık Kebabı Tarifi, Bademli Balık Kebabı Nasıl Yapılır? Diğer tariflere oranla biraz daha zor bir şekilde hazırlanır. Bademli balık kebabı nasıl yapılır tarifimize bakarak deneyebilirsiniz.

Bademli Balık Kebabı Nasıl Yapılır?


Balık tarifleri çok farkı pişirilişlere sahiptir. Kimileri balığın sadece tavada olanını severken kimileri de daha sağlıklı pişirme yöntemlerini tercih ederler. Bademli balık kebabı tarifi diğer tariflere oranla biraz daha zor bir şekilde hazırlanır. Bademli balık kebabı nasıl yapılır tarifimize bakarak deneyebilirsiniz.

Malzemeler:

1 kilo balık
3 yemek kaşığı un
2 yemek kaşığı margarin
Tuz, karabiber
2 soğan
3 domates
1 su bardağı badem
4 patates
Maydanoz
2 su bardağı su
1 defneyaprağı


Bademli Balık Kebabı Yapılışı:


Yemeğimizi pişirmeye balığımızı temizleyerek ve yıkayarak başlayabiliriz. Büyük balık tercihinde bulunduysanız balıkları iri parçalar halinde kesin, eğer küçük balık tercih ettiyseniz ayıklayın ve kenara alın. Soğanı ve kabukları soyulmuş domatesleri küçük küpler halinde doğrayın. Bu arada bademleri üzerini taşacak kadar sıcak suya bırakın ve birkaç dakika sonra kabuklarını soyun. Un serptiğiniz balıklarınızı bir tavada az yağ ile hafifçe kızartın. Kızarmış balıkları havlu kâğıda alarak süzülmelerini sağlayın. Farklı bir kaba yeniden yağ koyun ve sırasıyla soğanları, bademleri ekleyerek kavurun. Ardından domates ve patatesleri ekleyin. En son balıkları koyunca baharatını verin ve defne yaprağını katarak sıcak su ekleyerek gerektiği kadar pişirin. Balığın cinsine göre pişirme miktarını siz ayarlayın. Bademli balık kebabı tarifimiz hazırdır. Genel olarak ılık servis edilmesi tercih edilen yemeğimizi güzel bir salata ve kızarmış ekmekler eşliğinde servis edebilirsiniz. Afiyet olsun.

Kebap Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler