Ara

Bademli Sebze Çorbası Tarifi

Bademli Sebze Çorbası Tarifi, Bademli Sebze Çorbası Nasıl Yapılır? içerisinde her türlü vitamin bulunan çok besleyici bir tariftir. Bademli sebze çorbası nasıl yapılır merak ediyorsanız, tarifini denemeli ve lezzetine bakmalısınız.

Bademli Sebze Çorbası Nasıl Yapılır?


Oldukça malzemesi bol olan bir çorba tarifi olup yağı, tuzu, sebzeleri ve salçası eksik değilse bu çorba tarifleri sayesinde yemeye doyamıyorsunuz. Bademli sebze çorbası tarifi biraz uğraştırsa da içerisinde her türlü vitamin bulunan çok besleyici bir tariftir. Bademli sebze çorbası nasıl yapılır merak ediyorsanız, tarifini denemeli ve lezzetine bakmalısınız.

Malzemeler:

3 kaşık margarin
1 havuç
1 kabak
2 pırasa
1 patates
1 su bardağı mısır
4 taze soğan
8 su bardağı et suyu
2 çay kaşığı kırmızı pul biber
Tuz- karabiber

Terbiyesi için:

½ limonun suyu
1 adet yumurta sarısı
½ su bardağı iri çekilmiş badem

Bademli Sebze Çorbası Yapılışı:


Çorbamız için havuçların ve kabakların kabuklarını kazırız. Daha sonra farklı tabaklara rendenin geniş olan kısmı ile bu sebzeleri rendeleriz. Diğer tarafta pırasaların kabuklarını ayıklarız. Ve ince ince doğrarız. Farklı bir tabağa kabuklarını soyduğumuz patatesleri rendeleyerek patateslerin kararması için suda bekletiriz. Taze soğanları ayıklarız. Sapları ve uç kısımları ayrı ayrı olacak şekilde tabaklara doğrarız. Tenceremizi ateşe koyduktan sonra içerisine margarini koyarak erimesi ile birlikte pırasaları da ilave ederiz. Kavrulan pırasaların üzerine havuç, kabak ve suyu süzülen rendelenmiş patatesleri de ilave ederiz. Taze soğanların uç kısımlarını da koyduktan sonra karıştırarak kavurma işlemine devam ederiz. Sebzeler kavrulduktan sonra mısırı, et suyunu, pul biberi, tuz ve karabiberi de ekledikten sonra sebzelerin yumuşamasına kadar kısık ateşte kaynatmaya devam ederiz.
Çorbanın kaynama işlemi devam ederken diğer taraftan terbiyesini hazırlamaya başlarız. Bir kase içerisine limonun suyu, yumurtanın sarısı, iri bir şekilde çekilen bademleri içi olacak şekilde karıştırıp, ardından da çırpmaya devam ederiz.
Diğer tarafta pişen çorbayı ateşten almadan terbiyesini çorbaya katarız. Bir iki taşım kaynamasının ardından servis tabaklarına koyarız. Taze soğanların yeşil kısımlarını çorbanın üzerine serperiz. Bademli sebze çorbası tarifimiz hazır olduğuna göre tadına bakılması için sıcak bir şekilde servis yaparız. Lezzetli günler dileriz.

Çorba Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler