Ara

Acılı Spagetti Tarifi

Acılı Spagetti Tarifi, Acılı Spagetti Nasıl Yapılır? Elbette acılı olması da ayrıca bir lezzet katacaktır. Acılı spagetti nasıl yapılır diye merak ediyorsanız, aşağıdaki tarif ve hazırlanış üzerinden hareket etmelisiniz.

Acılı Spagetti Nasıl Yapılır?


Damak tadınıza uygun farklı lezzetleri makarna üzerinde arıyorsanız, acılı spagetti yaparak, güzel bir yemek tüketebilirsiniz. Kolay bir hazırlanış ile acılı spagetti tarifi yapmak oldukça basittir. Elbette acılı olması da ayrıca bir lezzet katacaktır. Acılı spagetti nasıl yapılır diye merak ediyorsanız, aşağıdaki tarif ve hazırlanış üzerinden hareket etmelisiniz.

Malzemeler:

1 paket spagetti makarna
Sarımsak ve soğan
Tuz
Zeytinyağı
Salça
Kırmızı ya da yeşil biber
4 adet domates


Acılı Spagetti Hazırlanışı:


Güzel bir şekilde acılı spagetti yapmak istiyorsak, tencerede makarnamızı haşlamaya bırakmalıyız. Suda haşlanan makarnamızın içerisine 1 yemek kaşığı olacak şekilde tuz eklememiz gerekiyor. Tuz ekledikten sonra zeytinyağını yaya yaya yerleştirmeliyiz. Ayrıca başka bir tencere daha hazırlamalısınız. Burada zeytinyağı ile ince kıyılan soğanları pembeleşmeyi görene kadar kavurmalısınız. Pembeleştikten hemen sonra diş sarımsaklardan bir kaç tane alarak ekleyin. Yeşil ya da kırmızı biberi de ince ince doğrayarak, tencereye eklemelisiniz. Sonra da domates ekleyerek, işlemimize devam etmemiz gerekiyor. Ardından tencerenin ağzını güzelce kapatın ve pişmeye bırakabilirsiniz. Domateslerin uygun kıvama gelmesi gerekiyor. Bunun hemen ardından ise üzerine bir yemek kaşığı salça eklenmelidir. Üzerine karabiber ve tuz ekleyin ve güzelce karıştırma işlemine devam edin. Sonra üzerine spagettiyi eklemelisiniz. Her birini karıştırdıktan sonra güzel bir şekilde servis yapılabilir. Eğer süslemek istiyorsanız, az bir tutam maydanozda ekleyebilirsiniz. Böylece lezzeti biraz daha artacaktır.

Makarna Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler