Ara

Dalyan Köfte Tarifi

Dalyan Köfte Tarifi, Dalyan Köfte Nasıl Yapılır? Dalyan köfte nasıl yapılır buradan öğrenebilir ve sunuma hazırlayabilirsiniz. Dilim dilim keserek içerisindeki sebzelerin dağılmamasına dikkat etmeli ve ikram etmelisiniz.

Dalyan Köfte Nasıl Yapılır?


Bu köfte türü dilimlenerek servis edilen pratik lezzetlerden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Köfte tarifine göre üzerine salça gezdirildiği için daha ıslak bir tarif olmaktadır. İçi ve köftesi adına da ayrı ayrı işçilikler gerekiyor.

Malzemeler:

500 Gram kıyma
Rendelenmiş 1 soğan
2 dilim bayat ekmek içi
Yumurta sarısı ( 1 adet )
Tuz - Karabiber - Kimyon - Tozbiber
 
İçi İçin:
 
Haşlanmış Yumurta ( 2 tane dilimlenmiş )
Havuç ( 1 adet doğranmış)
Bezelye ( 1 çay bardağı kadar )
 

Dalyan Köfte Yapılışı:


Dalyan köfte tarifi için öncelikli olarak köfte malzemelerini iyice karıştırmanız gerekiyor. Burada elleriniz ile yoğurmanız faydalı olacaktır. Bu şekilde malzemelerin daha fazla kaynaşması ve yumuşaması söz konusudur. Karışımı ise yaklaşık 1 saat kadar buzdolabında bekletmelisiniz. Beklettikten sonra da streç film üzerine yayabilirsiniz. Üstüne ise sebzeleri ve yumurtayı ilave etmelisiniz. Streç filmi üstünde olduğu için kolay bir şekilde rulo yapabilirsiniz. Streç filmi ayırmalı ve üzere yumurta akılı sürmelisiniz. Salça suyuna da burada ihtiyacınız olacaktır. Folyo ile üstüne örterek fırına sürebilirsiniz. Nitekim köftenin üzerine folyo değmemelidir. Folyoyu birkaç dakika sonra çıkarın ve köftenin üzeri kızarana kadar fırında kalmasına izin verin. Dalyan köfte tarifi için son noktada ise ortada çıkan suyu sürekli olarak köfteye eklemelisiniz. Aksi durumda köfteniz kuru olacaktır. Yaklaşık 20 dakika piştikten sonra da servis yapabilirsiniz. Dalyan köfte nasıl yapılır buradan öğrenebilir ve sunuma hazırlayabilirsiniz. Dilim dilim keserek içerisindeki sebzelerin dağılmamasına dikkat etmeli ve ikram etmelisiniz. Afiyet olsun.

Köfte Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler