Ara

Elmalı Hamur Rendesi Tarifi

Elmalı Hamur Rendesi Tarifi, Elmalı hamur rendesi nasıl yapılır aşağıda bulabilirsiniz. Sizler de evinizde kolayca bu tatlı çeşitlerinden biri olan elmalı hamur rendesini hazırlayabilirsiniz.

Elmalı Hamur Rendesi Nasıl Yapılır?


Rende tatlı tarifleri hem hafifliği hem de kolay hazırlanışı ile birçok kişi tarafından tercih edilmekte olan tatlı tarifleridir. Sizler de evinizde kolayca bu tatlı çeşitlerinden biri olan elmalı hamur rendesini hazırlayabilirsiniz. Elmalı hamur rendesi nasıl yapılır aşağıda bulabilirsiniz.

Malzemeler:

Hamur İçin:

1 paket katı yağ
S1 paket kabartma tozu
1,5 su bardağı şeker
Un

Harcı İçin:

6 tane elma
1 tatlı kaşığı tarçın
Yarım su bardağı şeker
1 su bardağı dövülmüş büyük fındık

Elmalı Hamur Rendesi Yapılışı:


İlk iş olarak hamur malzemelerimizi derin bir kaba ekliyoruz ve ele yapışmayacak kıvama gelene kadar hamurumuzu yoğuruyoruz. İstediğimiz kıvama geldiğinde hamurumuzu iki eşit parçaya ayırıyoruz ve bir parçasını buzdolabı poşetine koyup buzluğa yerleştiriyoruz. Elimizde olan parçayı ise tepsi borcamımızı yağlayarak onun içerisine tabir-i caizse adeta seriyoruz.
Bu sırada elmalarımızın kabuklarını soyuyor ve rendeliyoruz. Bunları bir tencereye aktardıktan sonra içerisine şekeri ekleyip suyunu çekmesini bekliyoruz. Suyunu çektiği anda ocaktan alıyoruz. Daha sonra içerisine fındık ve de tarçını da doğru miktarlarda ilave edip karıştırmaya başlıyoruz. İçerisinde 1 paket margarin eritip soğumaya bırakıyoruz. Böylelikle harcımız hazır olmuş oluyor. Hazırladığımız harcı hamurumuzun içerisine ekliyoruz. Buzluk içerisinden diğer hamur parçasını da çıkarıp bu harcın üzerine rendeliyoruz. Isıtılmış halde beklettiğimiz fırınımızın içerisine tatlımızı yerleştiriyoruz ve pişmesini bekliyoruz. Yaklaşık yarım saat sonra elmalı hamur rendesi tarifimiz hazırlanmış oluyor. 

Turtalar - Tartlar - Paylar

Yeni Tarifler Popüler Tarifler