Ara

Mısırlı Meksika Fasulyesi Tarifi

Mısırlı Meksika Fasulyesi Tarifi, Mısırlı Meksika fasulyesi nasıl yapılır, bakalım ve sunumu hazırlayalım. Mısırlı Meksika fasulyesi tarifi kolaydır. Sadece baharatları doğru miktarlarda koymak gerekir.

Mısırlı Meksika Fasulyesi Nasıl Yapılır?


Fasulye tarifi yaptığınız fasulye türüne göre değişir. Eğer meksika fasulyesi ile bir tarif yapacaksanız farklı bir lezzet tecrübe edeceksiniz demektir. Mısırlı Meksika fasulyesi nasıl yapılır, bakalım ve sunumu hazırlayalım.
 
Malzemeler:
 
500 gram Meksika fasulyesi
1 adet kırmızı biber
250 gram kıyma
4 adet domates
½ su bardağı haşlanmış mısır
1 adet soğan
1 diş sarımsak
4 çorba kaşığı zeytinyağı
Yarım çay kaşığı tarçın
Yarım tatlı kaşığı kişniş
Yarım tatlı kaşığı kırmızı toz biber
Yarım çay kaşığı kimyon
1 çay kaşığı kimyon
 

Mısırlı Meksika Fasulyesi Yapılışı:


Mısırlı Meksika fasulyesi tarifinde, öncelikle soğanı alıp yemeklik olacak şekilde doğrayalım. Bir tencere alalım ve bunun içine zeytinyağı koyalım. Zeytinyağını kavurup içine kırmızı biber ekleyelim. Kırmızı biberlerin minik kare şeklinde doğranması gerekir. Bunun üzerine kıyma ekleyelim. Domatesleri ve sarımsakları ince ince doğrayıp bunları da ekleyelim. Domatesler iyice erisin. Bu aşamada sonra ise Meksika fasulyesini ilave edelim. Elbette eldeki kişniş, kırmızı toz biber, tarçın, karabiber, tuz ve kimyonu ekleyerek pişmeye bırakalım. Domateslerin susuz kaldığını görürseniz biraz su ekleyebilirsiniz.
 
Mısırlı Meksika fasulyesi tarifi kolaydır. Sadece baharatları doğru miktarlarda koymak gerekir. Bu yemeği farklı olarak sunabilirsiniz de. Yemeğin pişme süresine dikkat etmeli ve bu süreyi göz önünde bulundurarak kontrol etmelisiniz. Domatesin suyunu salmadığını ve yemeğin hala pişmediğini görürseniz yemeğe su ekleyebilirsiniz.

Sebze Yemekleri Tarifi

Yeni Tarifler Popüler Tarifler