Ara

Ballı ve Hardallı Salata Tarifi

Ballı ve Hardallı Salata Tarifi, Peki, bu Ballı ve hardallı salata nasıl yapılır işte tarifimiz. Ballı ve hardallı salata tarifinde önemli olan bal ve hardal olduğu için miktarlarını fazla kaçırmamalıyız.

Ballı ve Hardallı Salata Tarifi Nasıl Yapılır?


Bugün sizlere tam bir enerji deposu olan bir salata tarifi vereceğim. Biraz ekşi biraz da tatlı olacak olan bu ballı ve hardallı salata tarifimiz, misafirleriniz geldiğinde yiyecekleri en güzel salatalardan biri olmaya aday olacak. Hem siz mutlu olacaksınız hem de misafirleriniz. Peki, bu Ballı ve hardallı salata nasıl yapılır işte tarifimiz.

Malzemeler:

Bir veya bir buçuk kaşık hardal
Bir tatlı kaşığı bal
Yarım su bardağı limon suyu
Yarım tatlı kaşığı sirke, tuz, karabiber
Bir çay bardağı dolusu zeytinyağı
7- 8 kabuklu ceviz ( Taze olması açısından kabuklu)
Yeşillik olarak net bir şey söyleyemeyeceğim ama size seçenek sunayım. Marul, kıvırcık, roka, göbek. Hepsinden kullanmak isterseniz azar azar kullanın. En az iki çeşit kullanmanız iyi olacaktır.


Ballı ve Hardallı Salata Yapılışı:


Adında olduğu gibi ballı ve hardallı salata tarifinde önemli olan bal ve hardal olduğu için miktarlarını fazla kaçırmamalıyız. Geniş bir kaseya sos yapımı için sos malzemelerimizi koyuyoruz. Bu aşamada zeytinyağı dışarıda kalıyor. Sosun güzel olması için malzemeler birbirine iyice karışmalı. Birbirine karışan sosu tabağımıza koyduktan sonra üzerine soğuk salata yaprakları serpiştiriyoruz. Tabağımıza koyduğumuz salata sosu, yeşilliğin ve enerjinin yiyecekte vücut bulmuş halidir. İsterseniz köşelerine salatalık kabuklarından set örebilir veya istediğiniz ekşi bir sos daha katabilirsiniz. Zeytinyağını da güzelce döktükten sonra mükemmel salatamız yemeye hazır hale gelecektir. Afiyet olsun.

Salata Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler