Ara

Avokado ve Kıvırcık Salatası Tarifi

Avokado ve Kıvırcık Salatası Tarifi, Avokado ve Kıvırcık Salatası Nasıl Yapılır? Avokado ve kıvırcık salatası nasıl yapılır derseniz, sabırla ve aşkla yapılabilen bir salatadır.

Avokado ve Kıvırcık Salatası Tarifi Nasıl Yapılır?


Merhaba hanımlar ve beyler. Bugün de bir salata tarifiyle sizinleyiz. Avokado ve kıvırcık salatası nasıl yapılır derseniz, sabırla ve aşkla yapılabilen bir salatadır. Avokado ve kıvırcık salatası tarifinde bu salatanın olmazsa olmazı salatanıza hasret misafirler. Bu aşk dolu salatamızın ne kadar sevgiye ihtiyacı olduğunu görmek için aşağıya bakmanız yeterli.

Malzemeler:

Taze Kırmızı salata yaprakları
Frize salata yaprakları
2 yemek kaşığı zeytinyağı (zeytinyağını seviyorsanız 3 yemek kaşığı da olabilir)
2 yemek kaşığı kadar nar ekşisi
2 adet avokado
5 adet taze Maraş biberi
1yemek kaşığı doğranmış taze nane
2 adet orta büyüklükte greyfurt
Yeterince Tuz
3 kaşık Limon suyu


Avokado ve Kıvırcık Salatası Yapılışı:


İlk olarak salatamızın üzerine dökeceğimiz sosu hazırlayalım. Zeytinyağını, nar ekşisini ve limon suyunu bir şişeye koyup kapağını kapattıktan sonra iyice çalkalayıp dinlenmeye bırakalım. Şimdi salatamıza geçelim. Salata yapraklarını büyük parçalar halinde elinizle bölünüz. Böldüğünüz salata yapraklarının yarısını ayırınız. Ayırdığınız salata yapraklarına yaptığımız sosu döküp harmanlayınız. Sos ile harmanladığınız yaprakları bir kenara ayırınız. Greyfurtların kabuklarını iyice soyunuz ve tekerlek biçiminde yuvarlak yuvarlak doğrayınız. Sıra avokadoya geldi. Avokadoyu tekerlek biçiminde doğrayınız bu sırada tekerlek şeklinde doğradığınız avokadonun şeklini bozmadan çekirdek kısmını çıkarınız. Avokadonuzun üzerine limon suyu sürüp greyfurtlarla birlikte salata yapraklarının üzerine koyunuz. Avokado ve kıvırcık salatası tarifimiz bu kadardı. Afiyet olsun. 

Salata Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler