Ara

Çam Pasta Tarifi

Çam Pasta Tarifi, Çam Pasta Nasıl Yapılır? Özellikle çocukların beğenebileceği bir çam pastayı yapmak size de güzel bir keyif verecektir. Çam pasta nasıl yapılır için gerekli adımları izleyerek, çocukları gülümsetebilirsiniz.

Çam Pasta Nasıl Yapılır?


Güzel çamların simgelendiği bir pastayı güzel bir biçimde yaparak, lezzetini de koruyabilirsiniz. Özellikle çocukların beğenebileceği bir çam pastayı yapmak size de güzel bir keyif verecektir. Uygun bir çam pasta tarifi aşağı alanda bulunmaktadır. Bu yüzden çam pasta nasıl yapılır için gerekli adımları izleyerek, çocukları gülümsetebilirsiniz.

Malzemeler:

Pasta tabanı 1 adet
Keki ıslatmak için 2 bardak süt
Pasta kreması 1 paket
1 paket şeker hamuru ya da gıda boyası
1 kase kadar damla çikolata
İstenilen meyve
Çikolata sosu yarım paket


Çam Pasta Yapılışı:


Paket kreması ile başlayarak, tarife uygun bir biçimde hazırlayarak, buzdolabına kaldırmalısınız. Bunun akabinde yapacağınız kekimize girişmek olacaktır. Kek kalıbını çam ağacına uygun bir biçimde kesmemiz gerekiyor. Her birinin arasını ise süt ile ıslatma işlemine girmeliyiz. Çok ıslak yapmamaya ve dağılmamasına özen gösterin. Dolabımızdaki pasta kremasını çıkarın ve kekimizin arasında güzelce sürün. Devamında ise yapmanız gereken, damla çikolatalarımızı pastamıza yaymak olacaktır. İstediğiniz meyveleri de burada ince kıyılmış bir biçimde dizebilirsiniz. İkinci keki de üzerini kapatın. Kapatılan kısmın üzerine de krema sürmelisiniz. Şeker hamurunu ise kendi elleriniz ile yoğurmalı ve uygun kıvamı yakalamalısınız. Şeker hamurunu yaparken nişasta ekleyebilir ve oklava ile aşarak kekin boyutuna getirebilirsiniz. Bununla kekin üzerine güzelce yerleştirin. Fazlalık yerleri kesin. En son çam pastamız için çikolata sosunu tarifine göre yapıp, çam ağacımızın gövde bölümüne sürmelisiniz. Ardından diğer tüm alanları süsleyerek, servis edebilirsiniz. Afiyet olsun.

Pasta Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler