Ara

Böğürtlenli Pasta Tarifi

Böğürtlenli Pasta Tarifi, Böğürtlenli Pasta Nasıl Yapılır? Eğer memnun kalacağınız bir pasta arıyorsanız, Böğürtlenli pasta nasıl yapılır inceleyebilirsiniz. Her biri güzel pasta tarifleri için farklı meyveler eklenerek de uygulanabilir.

Böğürtlenli Pasta Nasıl Yapılır?


Böğürtlenin olduğu birçok tatlı, kek ve pastalar her zaman farklı bir lezzete bürünmektedirler. Bu yüzden de en çok tercih edilen bir meyve türü olmaktadır. Böğürtlenli pasta yapmak için aşağıda güzel bir tarif bulunuyor. Eğer memnun kalacağınız bir pasta arıyorsanız, Böğürtlenli pasta nasıl yapılır inceleyebilirsiniz. Her biri güzel pasta tarifleri için farklı meyveler eklenerek de uygulanabilir.

Malzemeler:

Keki İçin:

Pandispanya keki

Kreması için:

25 gram tereyağı
1 adet yumurta
1 çay bardağı un
1 paket vanilya
Şeker 6 yemek kaşığı
Süt 3 su bardağı

Islatılması için:

Şeker yarım yemek kaşığı kadar
Süt 1 su bardağı

Süsü için:

Böğürtlen
Krem şanti sade


Böğürtlenli Pasta Yapılışı:


Pastamızı yapmak için ilk olarak kremasından başlamalıyız. Kremayı, şeker, un ve yumurta ile bir kap içerisinde süt ekleyerek karıştırmamız gerekiyor. Tüm bunlar tencerede ocak üzerinde pişirilmeli ve göz göz olduğunu anlayana kadar pişirilmelidir. Aynı zamanda piştikten sonra altını kapatmalı ve üzerine yağ ve vanilyayı ekleyerek karıştırmaya devam etmelisiniz. Soğumaya bıraktıktan sonra, pasta tabanını ıslatmaya başlayabilirsiniz. Kremayı da üzerine güzelde sürmeli ve her bir alanına yaymalısınız. Yaydıktan sonra ise böğürtlenleri ekleyebilirsiniz. Bir diğer kek parçasını alıp ıslatma işlemi yaptığınızda ise üzerini kapatınız. Üzeri ve diğer kısımlarını da krem şanti ile birlikte böğürtlenlerle süsleme yapabilirsiniz. Böylece Böğürtlenli pasta tarifimiz buzdolabına konduktan sonra güzelce soğumaya bırakılabilir. Afiyet olsun. 

Pasta Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler