Ara

Ananaslı Parfe Tarifi

Ananaslı Parfe Tarifi, Ananaslı Parfe Nasıl Yapılır? Bu yazımızda ise sizlere ananaslı parfe tarifinden bahsedeceğiz. Bu lezzetli ve sağlıklı ananaslı parfe tarifi nasıl yapılır öğrenelim.

Ananaslı Parfe Nasıl Yapılır?


Tatlı tarifleri ile ilgili bu yazımızda ise sizlere ananaslı parfe tarifinden bahsedeceğiz. Bu lezzetli ve sağlıklı ananaslı parfe tarifi nasıl yapılır öğrenelim.

Malzemeler:

Üzeri İçin:

Toz fıstık

Tatlı İçin:

2 paket kremşanti
1 su bardağı vanilyalı damla çikolata
2 su bardağı süt
1 tane ananas
3 yemek kaşığı tepeleme süzme yoğurt
1,5 su bardağı pudra şekeri

Ananaslı Parfe Yapılışı:


Tatlının yapımına ilk olarak ananasımızı hazırlayarak başlıyoruz. Soyup küp küp olacak şekilde doğradığımız ananası bir kenarda bekletiyoruz. Bir kase içerisinde kremşanti, pudra şekeri, sütü yoğunlaşana kadar çırpıp üzerine yoğurdu ilave edip tekrar çırpıyoruz. Ardından ananasları ekliyoruz. Bu aşamada karışımın içerisine istersek damla çikolata da koyabiliriz. Tatlımızı daha da lezzetli hale getirecektir. Ekleme işlemimizi bitirdikten sonra spatula yardımı ile malzemelerimizi iyice karıştırıyoruz. Daha sonra bu karışımı belli bir sayıda bölüp slikon kaplara paylaştırıyoruz. Paylaştırdığımız karışımın üstünü streç folyolar ile tek tek sarıyoruz. Bu sardığımız kaplara buzluğa yerleştiriyoruz. Servis edeceğimiz saate kadar bekletip buzluktan dışarı çıkarıyoruz. Çıkardıktan sonra yaklaşık 10 dakika boyunca kendine gelmesini bekliyoruz. Karışımımız kendine geldiğinde ise tabaklara ters çevirerek yerleştirebiliriz. Ananaslı parfe tatlısının oluşumu için yapacağımız son şey ise tabaklardaki hallerine toz fındık serpmek olacaktır. Ardından istersek görsel açıdan daha iyi durması için çikolata sosu ile süslemeler yapıp servis edebiliriz.

Pasta Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler