Ara

Nar Reçeli Tarifi

Nar Reçeli Tarifi, Nar Reçeli Nasıl Yapılır? Reçel tarifleri arasına ekleyebileceğimiz nar reçeli tarifi, belki de diğer farklı reçeller gibi farklı bir reçel tarifi olabilir. Bu nedenle sizi daha fazla merak ettirmeden nar reçeli nasıl yapılır bakalım.

Nar Reçeli Nasıl Yapılır?


Reçeller, günlük hayatımızın özellikle de sabah kahvaltılarımızın vazgeçilmez tatlarından birisidir. Her türlü sebze, meyve çeşidinden yapılabildiği gibi çekirdekli meyveler içinde uygun bir kullanım şeklidir. Reçel tarifleri arasına ekleyebileceğimiz nar reçeli tarifi, belki de diğer farklı reçeller gibi farklı bir reçel tarifi olabilir. Bu nedenle sizi daha fazla merak ettirmeden nar reçeli nasıl yapılır bakalım.

Nar Reçeli İçin Malzemeler:

Nar (2 kilogram kadar)
Toz şeker ( 1 kilogram kadar)
Limon 1 adet (suyu sıkılacak)
2 adet narın sadece taneleri


Nar Reçeli Yapılışı:


Narlarımızdan 2 tanesini ayırarak işe başlıyoruz. Daha sonra diğer bütün narlarımızın tanelerini çıkartıyoruz. Bunun için pratik aletlerden faydalanabiliriz. Nar tanesi ayıklayıcı kullanarak bu işi daha kolaylıkla halledebilirsiniz. Tanelerin ayıklanmasından sonra tel süzgeç yardımı ile narların suyunu sıkıyoruz.  Oldukça derin ve geniş olan bir tencereye nar suyumuzu koyuyoruz. 1 Kilogram olan şekerimizi de ilave ediyoruz. Arada bir tahta kaşık ile karıştırıyoruz. Kaynamaya başladıktan sonra ateşin muhakkak kısılması gerekiyor. Piştiğine emin olduğunuz anda diğer tarafta ayrılan 2 narın tanelerini de reçelimize ilave ediyoruz. Yaklaşık 20 dakika kadar daha kaynatarak tanelerin pişmesini sağlıyoruz. Reçelin olduğunu anlayabilmek için koyulaşmasını beklemek bazen doğru olmayabiliyor. Bunun için buzluğa konan tabağın içerisine bir iki damla sıcak reçelden damlatabiliriz. Bu sayede soğuyan reçelimizin kıvamını da öğrenmiş oluruz. Pişen reçelimizi sıcakken kavanozlara koyalım. Kullanmadığımız bir kavanoz kapağı ile ağzını kapatalım. Ters çevirelim. Bir gün boyunca böyle beklettikten sonra serin ve ışık almayan bir yerde saklayalım. Nar reçeli tarifimizi umarım beğenirsiniz.

Kahvaltılık Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler