Ara

Zeytinyağlı Şalgam Tarifi

Zeytinyağlı Şalgam Tarifi, Zeytinyağlı şalgam nasıl yapılır diyen ve bu faydalı besini sofrasına getirmek isteyen kişiler tarifimizin devamını okumalıdır.

Zeytinyağlı Şalgam Nasıl Yapılır?Şalgam denildiği zaman akla ilk olarak Adana’nın kendine has şalgam suyu içeceği gelmektedir. Fakat bu yemeğin içecek ile bir alakası bulunmamaktadır. Sadece şalgam sebzesi ortak bir biçimde kullanılmaktadır. Zeytinyağlı şalgam nasıl yapılır diyen ve bu faydalı besini sofrasına getirmek isteyen kişiler tarifimizin devamını okumalıdır. Zeytinyağlı şalgam tarifi çok kolay bir biçimde ortaya koyulabilmektedir. Zeytinyağlı her yiyecek içinde olduğu gibi bunun da yağ oranını kendi sağlık durumuza göre yeniden belirleyebilirsiniz.

Malzemeler:

1 kilogram kadar şalgam
6 adet havuç
5 adet orta boy soğan
2 adet patates
1 çay bardağı zeytinyağı
1 tatlı kaşığı un
Limon suyu
Tuz, bir adet küp şeker
Dereotu


Zeytinyağlı Şalgam Yapılışı:


Yapımı çok kolay olan bu tarife başlamak için öncelikle yemeğin içine girecek olan bütün yemekleri yıkamanız ve kabuklarından arındırmanız gerekmektedir. Kabuklarını soyup doğradıktan sonra tencerenin içerisine eklemelisiniz. Dereotu haricinde gerekli olan bütün malzemeleri tencerenin içerisine eklemelisiniz. Sebzeleri bu harika lezzetli karışım içerisinde pişmeye bırakmalısınız. Sebzelerinize çatal batacak kadar piştiği zaman ocağın üzerinden almalı ve soğuduktan sonra tabaklara servis edebilirsiniz. Son rötuş olarak dereotu ile tabaklarınızı süslemeye başlamanız gerekmektedir. Dileyen kişilerin kolayca limona erişmesi için tabakların yanına birer dilim de limon eklemelisiniz. Zeytinyağlı şalgam tarifi için gerekli olan adımlar bunlardır. Kısa bir süre içerisinde hazırlanıp sofraya koyulabilecek olan bu besin etlerin yanında harika bir garnitür olacaktır.

Zeytinyağlı Yemek Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler